| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 lipca 2022. Front chłodny przejdzie przez Polskę. Przyniesie burze, opady i wichury

Pogoda na 16 lipca 2022. Front chłodny przejdzie przez Polskę. Przyniesie burze, opady i wichury

Przed nami dzień z aktywną wędrówką chłodnego frontu atmosferycznego z północnego zachodu na południowy wschód Polski - zapowiada pogoda w sobotę 16 lipca 2022. Front przyniesie w wielu regionach przelotne opady deszczu, a także miejscami burze, lokalnie z niewielkim gradem. W rejonie opadów konwekcyjnych pojawią się silne porywy wiatru. Nad frontem znajduje się kropla chłodu z niewielkim wirem niżowym, który dodatkowo napędzi strefę frontową. Stabilne warunki pogodowe najdłużej utrzymają się na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda 16 lipca 2022, aktywny chłodny front atmosferyczny przejdzie przez Polskę, będą burze i wichury

Pogoda na dziś, sobota 16 lipca 2022

Polska z północnego zachodu dostaje się pod wpływ chłodnego frontu atmosferycznego, który w ciągu dnia, będzie stopniowo wędrować na południowy wschód kraju. Z frontem jest związany niewielki górny wir niżowy z kroplą chłodu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 16 lipca 2022, front chłodny z burzami, przelotnymi opadami i wichurami w Polsce

W sobotę przelotne opady deszczu i miejscami burze z gradem

Zachmurzenie będzie na ogół umiarkowane i duże, na południu i południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku przez większą część dnia małe przed dotarciem strefy frontowej. Front z opadami o poranku już dotarł nad Pomorze Zachodnie i środkowe wybrzeże i w ciągu dnia, będzie się stopniowo przesuwać w głąb kraju na wschód i południowy wschód.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 14:00, 16 lipca 2022

Pogoda 16 lipca 2022, mapa opadów, gdzie będą burze

W godzinach wczesnopopołudniowych, czoło strefy frontowej z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, punktowo z gradem i silnym wiatrem, będzie się rozciągać, od Podlasia przez centrum po Dolny Śląsk. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 17:00, 16 lipca 2022

Pogoda 16 lipca 2022, chłodny front w Polsce, gdzie popada

Najwięcej opadów prognozujemy w północnych i północno wschodnich województwach kraju, miejscami do 5-20 mm wody. Na pozostałym obszarze Polski opady będą na ogół mniejsze, poza rejonami burz, ale te opady będą o wiele bardziej rozproszone. Front z lokalnymi przelotnymi opadami najpóźniej dotrze nad Podkarpacie, bo dopiero późnym popołudniem lub wieczorem. Wkrótce pojawi się zaktualizowana prognoza burz dla Polski.

Chłodno na północy Polski w rejonie opadów

Temperatury pozostaną umiarkowane i niskie szczególnie na północy Polski w rejonie opadów. Spodziewamy się maksymalnie, od 14-19 st. C. na północy (najchłodniej nad morzem na północy woj. pomorskiego), do 20-23 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 17:00, 16 lipca 2022

Pogoda 16 lipca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany i silny. Ciśnienie zacznie rosnąć

Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem, w zachodniej i centralnej Polsce oraz w rejonie burz i wysoko w górach okresami silny, w porywach do 50-85 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 16 lipca 2022

Pogoda 16 lipca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie po przejściu strefy frontowej zacznie rosnąć. W południe w Szczecinie wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!