| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 grudnia 2022. Front ze śniegiem i deszczem w Polsce. Przynosi śnieżyce i opady marznące

Pogoda na 16 grudnia 2022. Front ze śniegiem i deszczem w Polsce. Przynosi śnieżyce i opady marznące

Nad Polskę wkroczył front atmosferyczny rozciągający się z południowego zachodu na wschód kraju i przynosi śnieżyce oraz miejscami po cieplejszej południowo wschodniej stronie również deszcz, lokalnie marznący - tak zapowiada się pogoda w piątek 16 grudnia 2022. Strefa frontowa związana z niżem Erdmute będzie się stopniowo przesuwać na wschód, a opady w tym czasie będą zanikać od południowego zachodu. Popada w wielu regionach, zwłaszcza w południowo wschodniej połowie kraju. Na znacznym obszarze nadal utrzyma się mróz, wyjątkiem będą miejscami dzielnice południowo wschodnie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu frontu z opadami śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 16 grudnia 2022, front przynosi w Polsce śnieżyce i marznące opady deszczu

Pogoda na dziś, piątek 16 grudnia 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu strefy frontu atmosferycznego związanego z niżem Erdmute. Jego centrum przesuwa się nad Ukrainę. W tym czasie przyniesie opady śniegu i miejscami deszczu, w tym marznącego na obszarze niemal całej południowo wschodniej połowy kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 16 grudnia 2022, front ze śniegiem i deszczem w Polsce

W piątek śnieżyca i opady deszczu w Polsce, miejscami marznące

Na wschodzie, w centrum i na południu to będzie pochmurny dzień z zachmurzeniem dużym i całkowitym. Na północy, zachodzie i północnym zachodzie, zwłaszcza na obszarze, od Warmii i wybrzeża po Kujawy i Wielkopolskę będzie przeważać zachmurzenie duże, ale miejscami z szansą na większe przejaśnienia.

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 13:00, 16 grudnia 2022

Pogoda 16 grudnia 2022, front ze śnieżycą i marznącym deszczem w Polsce

Front ze śnieżycą stopniowo przesuwającą się na wschód i północny wschód kraju, będzie się rozciągał od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez częściowo Górny Śląsk, północno zachodnią Małopolskę, Ziemie Świętokrzyską, częściowo Ziemie Łódzką po środkowe, południowe i wschodnie Mazowsze, Lubelszczyznę i południowe Podlasie. Mieszane opady w kierunku przewagi deszczu, lokalnie marznącego pojawią się nad Małopolską i Podkarpaciem, a także na krańcach południowych i południowo wschodnich Lubelszczyzny.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 16 grudnia 2022

Pogoda 16 grudnia 2022, front z deszczem i śniegiem w Polsce

Z upływem popołudnia i wieczorem opady w wielu miejscach zanikną, a będzie padać już tylko miejscami, głównie lokalnie na południu i północnym wschodzie.

Prognoza rodzaju opadów na południowym wschodzie Polski na przykładzie Rzeszowa, 16-17 grudnia 2022

Pogoda 16 grudnia 2022, prognozowany rodzaj opadów w Polsce

Na powyższym wykresie widać, że piątek 16.12 przyniesie opady mieszane w obszarze łagodniejszej masy powietrza, bo popada zarówno śnieg, jak również deszcz i marznący deszcz, a w sobotę 17.12 ponownie ponownie będzie padać wyłącznie śnieg.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce w ciągu najbliższej doby, do godziny 08:00, 17 grudnia 2022

Pogoda 16 grudnia 2022, prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce

Mróz nadal niemal w całym kraju. Wyjątkiem miejscami dzielnice południowo wschodnie

Ujemna temperatura nadal utrzyma się niemal w całej Polsce z nielicznymi wyjątkami. Spodziewamy się maksymalnie, od -7/-4 st. C. miejscami na Podlasiu, Mazurach oraz w rejonie Sudetów, -3/-1 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 0-4 st. C. na Podkarpaciu oraz na wschodzie i południu Małopolski. Być może będzie chwilowo 5 st. C. lokalnie na krańcach południowo wschodnich Podkarpacia.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 16 grudnia 2022

Pogoda 16 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr na północnym zachodzie będzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami silny, z kierunków wschodnich, stopniowo skręcający na zachodni. Silniej okresami powieje również w górach. Na wschodzie oraz w górach miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie pod wieczór zacznie rosnąć. W południe w Kielcach wyniesie 1008 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!