| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni. Temperatury i opady zaskoczą w Polsce. Większe zmiany w prognozach

Pogoda na 16 dni. Temperatury i opady zaskoczą w Polsce. Większe zmiany w prognozach

Druga połowa maja przyniesie bardzo urozmaicone warunki atmosferyczne w Polsce - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni. Początkowo nadal utrzyma się niedobór opadów, ponadto wrócą miejscami późne przymrozki, będą również przejściowo dni gorące i burze. Większe zmiany w pogodzie są prognozowane w ostatniej dekadzie maja, gdy dni z opadami będzie więcej, a temperatury będą wtedy umiarkowane bez szaleństw.

Pogoda na 16 dni. Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, od 15, do 30 maja 2022

Pogoda na 16 dni, prognoza temperatury w Polsce od 15, do 30 maja 2022

Najbliższe dni upłyną pod znakiem umiarkowanym temperatur, ale przejściowo zdarzą się również dni wyraźnie cieplejsze. Już we wtorek 17.05 na zachodzie i południowym zachodzie temperatura miejscami wzrośnie do około 25-26 st. C., będziemy więc mówić o kolejnym gorącym dniu w tym miesiącu. Z kolei około 17-18 maja miejscami w nocy, zwłaszcza nad ranem pojawią się niewielkie przymrozki szczególnie przy gruncie.

Pogoda na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie za okres 15-25 maja 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury do 25 maja 2022

Kolejny wzrost temperatury postępujący z zachodu w głąb Polski ma się pojawić około 19-21 maja, gdy ponownie temperatury miejscami mogą sięgnąć około 25-29 st. C. Około 22 maja temperatury spadną i pozostała część maja upłynie nam pod znakiem przeważnie umiarkowanych temperatur. Ponownie najniższe temperatury w Polsce w pozostałej części maja będziemy notować na północy i północnym wschodzie kraju.

Pogoda długoterminowa. Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie za okres do 25 maja 2022

Pogoda na 16 dni, prognoza ciśnienia do 25 maja 2022

Polska w najbliższych dniach pozostanie w obszarze z przewagą pola wyżowego, a w dalszym okresie zaznaczy się wpływ frontów i ośrodków niżowych. Do około 20 maja możemy jednak na przeważającym obszarze kraju liczyć na stabilne warunki atmosferyczne. Jeśli w tym czasie popada, to tylko miejscami i przelotnie. Sytuacja zacznie się zmieniać od około 21 maja (+/- 1 dzień).

Pogoda długoterminowa. Prognozowana suma opadów w Polsce, do 22 maja 2022

Pogoda na 16 dni, prognoza opadów w Polsce do 22 maja 2022

Trend pogodowy bardzo dobrze oddają prognozy wiązek prawdopodobieństwa opadów i temperatury dla przykładowej Warszawy. Widać wyraźnie, że do około 20 maja ryzyko wystąpienia opadów jest niewielkie. Sytuacja ma się zmienić od około 21 maja i w kolejnych dniach, gdy przelotnych opadów w Polsce ma być nieco więcej, ale raczej nadal nie uda się osiągnąć normy opadów dla maja może poza lokalnymi wyjątkami.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, od 15, do 30 maja 2022

Podsumowując, do około 20 maja czeka nas dość stabilna pogoda. Przelotne opady jeśli się w tym czasie pojawią, to tylko miejscami. Będą również okresy, gdzieniegdzie z późnymi przymrozkami, jak również z temperaturami określanymi termicznie, jako gorące. Pod koniec nowego tygodnia przejdzie front który przyniesie miejscami silniejsze burze i opady. Po przejściu frontu ostatnia dekada maja upłynie pod znakiem umiarkowanych temperatur i miejscami nieco częstszych przelotnych opadów deszczu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!