| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 czerwca 2022. Lokalne burze z ulewnym deszczem i gradem w Polsce. Gorąco przed opadami na południu

Pogoda na 16 czerwca 2022. Lokalne burze z ulewnym deszczem i gradem w Polsce. Gorąco przed opadami na południu

Nad Polskę wkroczy dziś znad Czech płytki niż, który przesuwając się na wschód miejscami przyniesie przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem - zapowiada pogoda w czwartek 16 czerwca 2022. Opady, jak to w przypadku burz, będą rozproszone i wystąpią miejscami, głównie w pasie południowej Polski. Przed uaktywnieniem przelotnych opadów zrobi się w wielu regionach gorąco w południowej połowie kraju. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 07:05

Pogoda 16 czerwca 2022, lokalne burze i opady deszczu lub gradu w Polsce, gorąco przed opadami na południu

Pogoda na dziś, czwartek 16 czerwca 2022

Do południowej Polski znad Czech wkroczy płytki niż, który w ciągu najbliższej doby przemieści się na wschód za naszą granicę. Jego przejście odczujemy, głównie miejscami w południowej połowie kraju. Z niżem napłynie cieplejsze, wilgotniejsze i chwiejne powietrze.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 16 czerwca 2022, płytki niż w Polsce

W czwartek miejscami przelotny deszcz i burze, lokalnie z gradem

Z upływem dnia w północnej Polsce, zwłaszcza od województwa zachodniopomorskiego przez pomorskie, warmińsko mazurskie po podlaskie zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże. Lokalnie wystąpią słabe przelotne opady deszczu i burze, głównie na północnym wschodzie.

Prognoza zasięgu rozproszonych opadów w Polsce, 16 czerwca 2022 do godziny 14:00 

Pogoda 16 czerwca 2022, mapa opadów w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i małe, w ciągu dnia miejscami, zwłaszcza od południowego zachodu i dalej na wschód rosnące do dużego w rejonie wypiętrzania się chmur kłębiastych. Burze najpierw lokalnie wystąpią na Dolnym Śląsku, a następnie po południu, głównie przez Opolszczyznę ze strefą opadów będą się przesuwać nad Górny Śląsk, Małopolskę, Ziemie Świętokrzyską i częściowo Łódzką. Lokalnie może zagrzmieć równie na północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu. Słabnące burze i rozproszone opady pod wieczór lub w pierwszej części nocy dotrą również nad Lubelszczyznę i Podkarpacie i być może zahaczą także o miejscami Mazowsze. Wkrótce pojawi się zaktualizowana mapa burzowa. W rejonie burz może spaść miejscami do 5-35 mm, a średnica gradu może sięgać 1-3 cm.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, w nocy 16/17 czerwca 2022, do godziny 02:00

Pogoda 16 czerwca 2022, mapa opadów w Polsce w nocy 16/17 czerwca 2022

Gorąco na południu Polski przed opadami

Wraz z płytkim niżem do południowej Polski napłynie cieplejsze powietrze. Spodziewamy się maksymalnie, od 17-22 st. C. w północnych województwach, 23-25 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 26-28 st. C. miejscami w południowych dzielnicach, a także w południowej Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 16 czerwca 2022

Pogoda 16 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silny w rejonie burz. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr będzie słaby i okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. Chwilami silniej powieje w górach oraz w rejonie burz, w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć. W południe w Katowicach wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!