| |
Zagrożenie!
Pogoda na 15 września 2022. Deszcz z frontem na południu Polski. Burze przejdą miejscami

Pogoda na 15 września 2022. Deszcz z frontem na południu Polski. Burze przejdą miejscami

Nad Polską zalega strefa frontowa, która zaznaczy się deszczem i lokalnymi burzami, głównie w południowej i południowo wschodniej części kraju, ale miejscami popada również na północy, zwłaszcza w rejonie wybrzeża - zapowiada pogoda w czwartek 15 września 2022. Front na południu miejscami przyniesie nie tylko deszcz, ale także burze, zwłaszcza w rejonach podgórskich Małopolski i Podkarpacia. Silny wiatr skutecznie obniży temperaturę nad morzem oraz w rejonach podgórskich. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana suma opadów deszczu w Polsce, jaka będzie możliwa w ciągu najbliższej doby

Pogoda 15 września 2022, deszcz i front w Polsce, miejscami burze

Pogoda na dziś, czwartek 15 września 2022

Nad Polską znajdują się dwie strefy frontowe. Na południu jest to front stacjonarny, który stopniowo będzie z płytkim niżem spychany na południe poza nasze granice oraz na północy mniej aktywny front zaznaczający się zachmurzeniem i tylko lokalnie przynoszącym przelotny deszcz, głównie w rejonie wybrzeża.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 15 września 2022, front i deszcz w Polsce, będą lokalne burze

W czwartek miejscami deszcz i lokalne burze, głównie w południowej Polsce

Z upływem dnia zachmurzenie będzie przeważnie duże i miejscami całkowite, ale gdzieniegdzie wystąpią również przejaśnienia, zwłaszcza na zachodzie kraju, gdzie pojawią się także okresowe rozpogodzenia. Miejscami będą możliwe okresami opady deszczu, a lokalnie, zwłaszcza w drugiej połowie dnia pojawią się lokalne burze na południu i południowym wschodzie kraju.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 11:00, 15 września 2022

Pogoda 15 września 2022, mapa opadów w Polsce

O poranku strefa opadów deszczu rozciąga się miejscami, od Opolszczyzny przez Ziemie Łódzką po Lubelszczyznę. Ten deszcz będzie stopniowo spychany na wschód i południowy wschód kraju, a po południu szczególnie w rejonach podgórskich Małopolski, Podkarpacia i być może Śląska wystąpią lokalne burze. Punktowy przelotny deszcz będzie możliwy również na północy kraju, ale tutaj będą to opady rozproszone i wystąpią głównie w rejonie wybrzeża, gdzie również mogą się zdarzyć w ciągu najbliższej doby lokalne burze, zwłaszcza w województwie pomorskim. Niebawem wydamy aktualizację prognozy burz dla Polski.

Temperatury jeszcze umiarkowane w Polsce

Temperatury pozostaną na umiarkowanym poziomie w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 15, do 20 st. C., być może lokalnie 21 st. C.

Prognozowana temperatura w Polsce w trakcie popołudnia, 15 września 2022

Pogoda 15 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy nad morzem i w rejonach podgórskich. Ciśnienie będzie się wahać

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy szczególnie nad morzem i w rejonie wybrzeża oraz na południu w rejonach podgórskich, a także w pobliżu burz okresami silny z zachodu, w porywach do 60-85 km/h. Wysoko w górach wiatr porywisty, w Karpatach do 90 km/h.

Pogoda 15 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie będzie się wahać. W południe w Gliwicach wyniesie 1004 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!