| |
Zagrożenie!
Pogoda na 15 stycznia 2023. Silne wichury w Polsce. Front okluzji z deszczem i śniegiem sunie na południowy wschód

Pogoda na 15 stycznia 2023. Silne wichury w Polsce. Front okluzji z deszczem i śniegiem sunie na południowy wschód

Przez Polskę z zachodu na wschód i południowy wschód przesuwa się front okluzji, który powoduje wichury i niesie opady deszczu, a w górach również śniegu - zapowiada pogoda w niedzielę 15 stycznia 2023. Front jest związany bezpośrednio z cyklonem Fryderyk, który spowodował szybki spadek ciśnienia i wzrost prędkości wiatru. Centrum frontu wieczorem dotrze nad dzielnice południowo wschodnie. Sprawdźmy szczegółową prognozę pogody.

Wichury w Polsce. Prognozowane porywy wiatru około godziny 13:00

Pogoda 15 stycznia 2023, wichury w Polsce i front okluzji

Pogoda na dziś, niedziela 15 stycznia 2023

Polska znajduje się dziś w zasięgu cyklonu Fryderyk z centrum południową Skandynawią. Z niżem tym związany jest front okluzji, który przesuwa się z opadami z zachodu na wschód i południowy wschód kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 15 stycznia 2023, front z deszczem i śniegiem w Polsce, miejscami silne wichury

W niedzielę front z deszczem i śniegiem w Polsce

W ciągu dnia w rejonie przesuwającego się frontu zachmurzenie będzie duże i całkowite, jedynie miejscami przed frontem na południu i południowym wschodzie oraz po południu i wieczorem za frontem na zachodzie i północy kraju będą większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i lokalnie małego.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00, 15 stycznia 2023

Pogoda 15 stycznia 2023, front z deszczem i śniegiem w Polsce

W pierwszej części dnia strefa frontowa z opadami deszczu i śniegu okresami w Sudetach, będzie się rozciągać, od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez Wielkopolskę i początkowo Ziemie Lubuską, Pomorze Zachodnie po Zatokę Gdańską, Warmię i częściowo Górny Śląsk oraz Mazowsze i Ziemie Łódzką.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 15 stycznia 2023

Pogoda 15 stycznia 2023, front z opadami i wichurami w Polsce

W dalszej części dnia front dalej będzie się przesuwał na wschód i południowy wschód kraju. Wieczorem jego centrum znajdzie się nad dzielnicami południowo wschodnimi, gdzie się rozpada. W górach pojawią się śnieżyce, a miejscami w głębi Małopolski, Podkarpacia i Lubelszczyzny mogą również wystąpić okresami opady deszczu ze śniegiem i lokalnie śniegu. 

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 15 stycznia 2023

Pogoda 15 stycznia 2023, front z deszczem i śniegiem w Polsce, gdzie są wichury

Temperatury w Polsce nadal wysokie jak na styczeń

To będzie kolejny dzień z wysoką dodatnią anomalią temperatury w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 4-8 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 9-11 st. C. miejscami na południu i południowym zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 15 stycznia 2023

Pogoda 15 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie umiarkowany i okresami silny, w porywach do 55-75 km/h. Silniej powieje lokalnie nad samym morzem, południowy i południowo zachodni. Wichury najsilniejsze będą w rejonach podgórskich Karpat, w porywach do 85 km/h, wysoko w górach około 100-160 km/h. Ciśnienie do wieczora będzie spadać. W południe w Katowicach wyniesie 1005 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!