| |
Zagrożenie!
Pogoda na 15 sierpnia 2022. Będą burze z gradem i ulewnym deszczem. Miejscami upał w Polsce

Pogoda na 15 sierpnia 2022. Będą burze z gradem i ulewnym deszczem. Miejscami upał w Polsce

Minionej doby w Polsce w wielu regionach przelotnie popadał deszcz i przeszły burze, lokalnie z gradem. Dziś to się nie zmieni - zapowiada pogoda w poniedziałek 15 sierpnia 2022. Do kraju nadal napływa wilgotna, chwiejna i coraz cieplejsza masa powietrza w której będą dogodne warunki do inicjacji szczególnie popołudniowej konwekcji z rozproszonymi burzami i przelotnymi opadami deszczu, punktowo gradu. Miejscami opady będą intensywne. Gdzieniegdzie temperatura osiągnie próg upału. Wilgotność powietrza jest bardzo duża. O poranku sięga miejscami nawet 95%. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów i burz w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 15 sierpnia 2022, burze z ulewnym deszczem i gradem w Polsce, miejscami upał

Pogoda na dziś, poniedziałek 15 sierpnia 2022

Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia. Do kraju napływa ciepła, chwiejna i bardzo wilgotna masa powietrza. W ciągu dnia pojawią się ponownie dogodne warunki do inicjacji rozproszonych przelotnych opadów i burz.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 15 sierpnia 2022, wilgotne powietrze w Polsce, miejscami burze, grad, ulewy i upał

W poniedziałek miejscami przelotne opady deszczu i burze, punktowo z gradem

Z upływem dnia zachmurzenie w Polsce będzie umiarkowane i miejscami okresowo rosnące do dużego, zwłaszcza w rejonach wypiętrzania się chmur kłębiastych z których przelotnie popada i zagrzmi. Pierwsza część dnia na przeważającym obszarze kraju jest jednak pogodna szczególnie w niemal całej północnej połowie kraju, a także miejscami na zachodzie i południu.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:35, 15 sierpnia 2022

Pogoda 15 sierpnia 2022, zachmurzenie w Polsce

Opady i burze, lokalnie z gradem wystąpią szczególnie w trakcie popołudnia i wieczoru we wschodniej, północno wschodniej, zachodniej i północnej Polsce. Na pozostałym obszarze zjawiska będą tylko lokalne. Suma opadów w rejonie burz może sięgnąć do 5-40 mm. O poranku miejscami pada słaby deszcz na obszarze między Lubelszczyzną, Ziemią Świętokrzyską i Podkarpaciem, ale nie jest to jeszcze właściwa konwekcja prognozowana na dziś.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 17:00, 15 sierpnia 2022

Pogoda 15 sierpnia 2022, mapa opadów, gdzie będą burze

Wieczorem oraz w nocy rozproszona konwekcja z przelotnymi opadami i burzami w Polsce będzie zanikać. Na mapie burz sprawdzicie dokładną prognozą ryzyka wystąpienia burz wraz z ich stopniem alertu wydaną wkrótce na kolejną dobę.

Miejscami upał w Polsce

To będzie na ogół gorący, duszny, parny i miejscami upalny dzień, aczkolwiek niewykluczone, że prognoza temperatury modelu GFS jest gdzieniegdzie zawyżona o kilka stopni, gdyż model ten ma problemy z poprawnym przewidzeniem zachmurzenia i konwekcji. Spodziewamy się maksymalnie, od 25-29 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do miejscami 30-31, lokalnie 32 st. C. głównie w północnej i północno zachodniej Polsce. Chłodniej w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce, 15 sierpnia 2022

Pogoda 15 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Silniej powieje na Podlasiu i w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i południowo wschodni. Okresami silniej powieje na Podlasiu i Mazurach oraz w rejonie burz, w porywach do 50-70 km/h

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 15 sierpnia 2022

Pogoda 15 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe we Władysławowie wyniesie 1010 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!