| |
Zagrożenie!
Pogoda na 15 listopada 2022. Ustępująca mgła i rozpogodzenia w Polsce. Wieczorem i nocą wkroczą opady

Pogoda na 15 listopada 2022. Ustępująca mgła i rozpogodzenia w Polsce. Wieczorem i nocą wkroczą opady

Przed nami ostatni dzień z umiarkowanymi temperaturami w Polsce, bo kolejnej doby rozpocznie się ochłodzenie - zapowiada pogoda we wtorek 15 listopada 2022. W wielu regionach możemy dziś liczyć na przejaśnienia i rozpogodzenia, ale początkowo miejscami najpierw musi ustąpić mgła z niskim zachmurzeniem podinwersyjnym. Wieczorem i nocą pojawią się opady deszczu, zwłaszcza na południu i później w głębi południowo wschodniej Polski. W Tatrach popada śnieg. Sprawdźmy szczegółową prognozę pogody.

Prognozowany zasięg przejaśnień i rozpogodzeń w Polsce do godziny 13:00

Pogoda 15 listopada 2022, ustępująca mgła i rozpogodzenia w Polsce

Pogoda na dziś, wtorek 15 listopada 2022

Polska znajduje się dziś w obszarze pomiędzy skrajem odsuwającego się wyżu Dejan znad pogranicza Ukrainy i Rosji oraz zatoką niżową związaną z obszarem niskiego ciśnienia znad Atlanyku. W tym obszarze na pogodę w naszym kraju w ciągu kolejnej doby wpłynie wir niżowy Sue przemieszczający się ze strefą frontową nad wschodnią Europą.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 15 listopada 2022, ustępujący wyż w Polsce

We wtorek po ustąpieniu mgły liczne przejaśnienia i rozpogodzenia. Wieczorem i nocą opady na południu i południowym wschodzie

Z upływem dnia na północy i północnym wschodzie, zwłaszcza w województwie pomorskim, warmińsko mazurskim, podlaskim po północne dzielnice Mazowsza i Lubelszczyzny utrzyma się zachmurzenie duże i całkowite. Wieczorem obszar większego zachmurzenia zacznie się rozszerzać z tego obszaru w głąb kraju, lokalnie na północy zdarzy się wtedy słaby i przelotny deszcz lub mżawka. Na pozostałym obszarze kraju po miejscami ustąpieniu porannej mgły jest szansa na przejaśnienia i rozpogodzenia do zachmurzenia małego i umiarkowanego, ale pod wieczór ponownie miejscami zachmurzenie zacznie rosnąć.

Prognoza zachmurzenia i zasięgu lokalnych opadów w Polsce, do godziny 19:00, 15 listopada 2022

Pogoda 15 listopada 2022, wieczorem i nocą wkroczą opady deszczu i śniegu

Wieczorem i nocą zaczną się pojawiać miejscami opady deszczu na południu i południowym wschodzie kraju. W Tatrach popada również śnieg. W ciągu nocy opady znad Małopolski przesuną się bardziej w głąb kraju nad dzielnice południowo wschodnie po Lubelszczyznę, Ziemie Świętokrzyską, częściowo Mazowsze, Podkarpacie i Górny Śląsk.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 04:00, 16 listopada 2022

Pogoda noc 15/16 listopada 2022, opady deszczu na południowym wschodzie Polski

Ostatni dzień z umiarkowanymi temperaturami w Polsce przed ochłodzeniem

Obiecaliśmy, że do połowy listopada utrzymają się umiarkowane temperatury w Polsce i słowa dotrzymamy. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 7-10 st. C. na północy i północnym wschodzie kraju, do 11-13, lokalnie 14 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce, 15 listopada 2022

Pogoda 15 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby, miejscami i okresami silniejszy w Sudetach i Bieszczadach. Ciśnienie spada

Wiatr na ogół będzie słaby, jedynie na wybrzeżu wieczorem umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. Okresami silniej powieje w rejonie Sudetów i Bieszczadów.

Prognoza porywów wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 15 listopada 2022

Pogoda 15 listopada 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia nadal będzie spadać. W południe w Ciechanowie wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!