| |
Zagrożenie!
Pogoda na 15 lipca 2022. Przelotny deszcz i lokalne burze na północy Polski. Temperatury znowu umiarkowane

Pogoda na 15 lipca 2022. Przelotny deszcz i lokalne burze na północy Polski. Temperatury znowu umiarkowane

Minionej doby przez południową Polskę przeszedł front z opadami i burzami, a dziś popada tylko lokalnie na północny i północnym wschodzie kraju - zapowiada pogoda na piątek 15 lipca 2022. Na pozostałym obszarze możemy liczyć na stabilne warunki atmosferyczne, ale ponownie w całym kraju z umiarkowanymi temperaturami. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:35

Pogoda 15 lipca 2022, przelotne opady i burze na północy Polski

Pogoda na dziś, piątek 15 lipca 2022

Przeważający obszar Polski sięgnie dziś klinem wyż Jurgen znad rejonu Irlandii, jedynie na północy i północnym wschodzie zaznaczy się pole obniżonego ciśnienia znad Skandynawii i tak w chwiejnym powietrzu polarnomorskim rozwiną się lokalne rozproszone opady i punktowe burze.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 15 lipca 2022, umiarkowane temperatury w Polsce, opady i burze na północy

W piątek przelotne opady i lokalne burze na północy i północnym wschodzie Polski

W ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, jedynie początkowo na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie oraz na południu Małopolski zaznaczy się duże zachmurzenie związane z odsuwającym się frontem atmosferycznym i tu punktowo jeszcze wystąpią zanikające opady deszczu, ale dość szybko się przejaśni i rozpogodzi. Wyjątkiem w ciągu dnia, będzie obszar od wschodniego wybrzeża po Podlasie. Zaznaczy się tutaj przewaga zachmurzenia umiarkowanego i okresami dużego. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, a lokalnie będą możliwe również burze, punktowo z gradem. Na mapie burzowej przedstawimy prognozę prawdopodobieństwa.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 15 lipca 2022

Pogoda 15 lipca 2022, mapa opadów w Polsce

Temperatury ponownie umiarkowane w Polsce

Za nami dwa dni z ponownym wzrostem temperatury, gdy na zachodzie i południu notowaliśmy nawet 28-30 st. C., ale pozostała część obecnego tygodnia ponownie przyniesie umiarkowane, a na północy niskie temperatury. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 17-20 st. C. na północy Polski oraz w rejonie Podhala i Sudetów, do 21-24 st. C. na pozostałym obszarze. 

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 15 lipca 2022

Pogoda 15 lipca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany, silniejszy w górach, nad morzem oraz w rejonie opadów. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie

Wiatr z upływem dnia, będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty. Nad morzem, wysoko w górach oraz w rejonie lokalnych burz okresami dość silny, w porywach do 60-65 km/h, zachodni i północno zachodni.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 15 lipca 2022

Pogoda 15 lipca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia nieznacznie wzrośnie. W południe w Kołobrzegu wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!