| |
Zagrożenie!
Pogoda na 15 grudnia 2022. W nocy wkroczy front ze śnieżycą. Wcześniej rozpogodzenia z mrozem na zachodzie i w centrum

Pogoda na 15 grudnia 2022. W nocy wkroczy front ze śnieżycą. Wcześniej rozpogodzenia z mrozem na zachodzie i w centrum

Minionej doby przez Polskę przeszedł niż ze śnieżycą i dziś w ciągu dnia na ogół warunki atmosferyczne będą stabilne z szansą nawet na rozpogodzenia, zwłaszcza w centrum i na zachodzie Polski - zapowiada pogoda w czwartek 15 grudnia 2022. Śnieg poprószy tylko lokalnie, zwłaszcza pod wieczór między Małopolską i Podkarpaciem oraz w ciągu dnia punktowo na wybrzeżu. Kolejny front ze śnieżycą wkroczy do południowej Polski w nocy na piątek. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zachmurzenia i lokalnych opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00

Pogoda 15 grudnia 2022, front ze śnieżycą wkroczy w nocy do Polski

Pogoda na dziś, czwartek 15 grudnia 2022

Polska pozostaje w zasięgu arktycznego powietrza jedynie na południowym wschodzie zaznaczy się przejściowo adwekcja łagodniejszej masy powietrza polarnomorskiego. Znajdujemy się w obszarze słabogradientowym pomiędzy dwoma frontami atmosferycznymi. W nocy z południa wkroczy do Polski front ciągnący się aż po Atlantyk.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 15 grudnia 2022, front w nocy ze śniegiem wkroczy do Polski

W czwartek rozpogodzenia w centrum, na zachodzie i miejscami na północy Polski. W nocy wkroczy na południu front ze śnieżycą

Z upływem dnia na zachodzie, w centrum i miejscami na północy Polski będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, zwłaszcza na obszarze województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko pomorskiego, po częściowo łódzkie i północne dzielnice dolnośląskiego i opolskiego. Nieco większe zachmurzenie przejściowo może być na wybrzeżu i tutaj punktowo może się zdarzyć przelotny śnieg.

Prognoza zasięgu wchodzącej śnieżycy do Polski o godzinie 01:00, 16 grudnia 2022 

Pogoda 15 grudnia 2022, rozpogodzenia na zachodzie i w centrum, w nocy wejdzie front ze śnieżycą do Polski

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, lokalnie z przejaśnieniami do umiarkowanego. Pod wieczór lokalnie może popadać śnieg między Małopolską i Podkarpaciem, w Tatrach wcześniej.

Prognoza zasięgu frontu z opadami śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 07:00, 16 grudnia 2022

Pogoda 15-16 grudnia 2022, śnieżyca wkroczy do Polski, prognoza zasięgu frontu

W nocy do południowej Polski nasunie się front atmosferyczny z opadami śniegu, a po jego cieplejszej stronie na południowym wschodzie również deszczu i deszczu ze śniegiem. Do piątkowego 16.12 poranka rozpada się od południowego i wschodniego Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Górny Śląsk, Ziemie Świętokrzyską po Lubelszczyznę, południowe i wschodnie Mazowsze i Ziemie Łódzką oraz Podkarpacie i Małopolskę, przy czym w tych dwóch ostatnich będzie padał również miejscami deszcz.

Nadal mróz niemal w całej Polsce

To będzie kolejny dzień z mrozem całodobowym niemal w całej Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od -6/-4 st. C. miejscami na północnym wschodzie i północny kraju, -3/-1 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 0/1 st. C. miejscami na południowym wschodzie, zwłaszcza między południem Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 15 grudnia 2022

Pogoda 15 grudnia 2022, temperatura w Polsce, gdzie jest mróz

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich. Okresami silniej powieje miejscami w górach i tutaj może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie, w południe w Warszawie wyniesie 1009 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!