| |
Zagrożenie!
Pogoda na 15 czerwca 2022. Lokalne opady i burze na północy Polski. Gorąco na południowym zachodzie

Pogoda na 15 czerwca 2022. Lokalne opady i burze na północy Polski. Gorąco na południowym zachodzie

Po jednodniowym ochłodzeniu w całym kraju, od dziś temperatury od zachodu Polski zaczną systematycznie miejscami rosnąć - zapowiada pogoda w środę 15 czerwca 2022. Przelotne opady deszczu i rozproszone burze wystąpią tylko lokalnie, głównie na północy i północnym wschodzie Polski. Na pozostałym obszarze na ogół bez opadów lub zdarzy się przelotny deszcz tylko punktowo. Najwyższych temperatur spodziewamy się miejscami na Dolnym Śląsku oraz na południu i zachodzie Ziemi Lubuskiej. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:10

Pogoda 15 czerwca 2022, lokalne burze na północy i północnym wschodzie Polski, gorąco na Dolnym Śląsku

Pogoda na dziś, środa 15 czerwca 2022

Polska na zachodzie i południu znajduje się na skraju wyżu Dawid jedynie na północy zalega jeszcze strefa chwiejności i zachmurzenia związana ze skrajem oddziaływania niżu znad pogranicza Finlandii i Rosji. Nad krajem znajduje się chłodna masa powietrza polarnego morskiego, ale od zachodu dzięki operacji słonecznej i zbliżaniu się znacznie cieplejszego powietrza znad zachodniej i południowo zachodniej Europy, temperatura ponownie zacznie rosnąć.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 15 czerwca 2022, wyż Dawid zbliża się do Polski

W środę lokalne przelotne opady i burze na północy i północnym wschodzie Polski

W ciągu dnia zachmurzenie w północnych regionach kraju, będzie umiarkowane i okresami duże, ale z możliwymi większymi przejaśnieniami, a początkowo na Mazurach, Warmii i w południowej połowie Podlasia z rozpogodzeniami. Miejscami na północy i północnym wschodzie wystąpią rozproszone przelotne opady deszczu i lokalne słabe burze, zwłaszcza z upływem popołudnia. Wkrótce pojawi się aktualizacja prognozy burzowej na kolejną dobę.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, 15 czerwca 2022

Pogoda 15 czerwca 2022, mapa opadów w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju, będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i okresami małe, miejscami przejściowo rosnące do dużego, ale na ogół bez opadów. Co najwyżej tylko punktowo może się zdarzyć słaby przelotny deszcz.

Ponownie gorąco na południowym zachodzie Polski

Dotarliśmy do połowy czerwca, która klimatycznie w Polsce zapisuje się jako lekko ciepła na wschodzie, zachodzie i południu kraju, a na pozostałym obszarze na ogół w normie termicznej. Po chwilowym ochłodzeniu w całym kraju, dziś ponownie zacznie się od zachodu miejscami robić znowu cieplej. Spodziewamy się maksymalnie, od 17-22 st. C. na przeważającym obszarze Polski (nadal najchłodniej miejscami nad samym morzem, lokalnie na północy oraz w rejonach podgórskich), do 23-26, lokalnie 27 st. C. na południowym zachodzie kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 15 czerwca 2022

Pogoda 15 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy okresami w rejonie burz i na północnym wschodzie Polski. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie przeważnie słaby, północno zachodni, na południowym zachodzie zmienny. Silniej okresami powieje na północy i północnym wschodzie kraju oraz lokalnie w rejonie burz, ale wiatr na ogół nie będzie stanowił większego zagrożenia.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 15 czerwca 2022

Pogoda 15 czerwca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie jest stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Darłowie wyniesie 1021 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!