| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda na 14 września 2022. Front atmosferyczny nasunie się nad południową Polskę. Przyniesie deszcz sunący na wschód

Do Polski nasunie się stacjonarny front, który najbliższej doby przyniesie deszcz w południowych regionach kraju - przewiduje pogoda w środę 14 września 2022. To będzie front stacjonarny wolno przesuwający się przez południową Polskę z zachodu na wschód. Wcześniej poczujemy przyjemne umiarkowane temperatury, najwyższe na południowym wschodzie kraju. Wiatr silniej powieje nad morzem oraz w górach. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Zasięg frontu i deszczu zbliżającego się do Polski znad Niemiec i Czech o godzinie 06:40. Dane: Windy

Pogoda 14 września 2022, front stacjonarny przyniesie deszcz w Polsce i umiarkowane temperatury

Pogoda na dziś, środa 14 września 2022

Polska pozostaje w obszarze pola obniżonego ciśnienia związanego z niżami znad Skandynawii, dodatkowo na południu kraju w ciągu najbliższej doby uaktywni się stacjonarny front atmosferyczny nasuwający się z deszczem z zachodu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 14 września 2022, front przyniesie deszcz w południowej Polsce

W środę nasuwający się deszcz z zachodu obejmie południe Polski w ciągu najbliższej doby

Z upływem dnia zachmurzenie w Polsce będzie umiarkowane i duże, miejscami okresowo małe. Na południu od południowego zachodu miejscami rosnące do całkowitego. Lokalnie na północy i północnym wschodzie Polski pojawią się słabe i przelotne opady deszczu, ale będą to wyłącznie opady o niewielkim zasięgu. Z kolei na południowym zachodzie kraju zacznie wkraczać stacjonarny front z opadami deszczu. Opady te będą wolno przesuwać się z zachodu na wschód przez południowe dzielnice.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 20:00, 14 września 2022

Pogoda 14 września 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Do wieczora deszcz powinien się pojawić miejscami od Dolnego Śląska po Podkarpacie. W nocy 14/15 września strefa frontowa pozostanie nad południową Polską i w wielu miejscach będą możliwe opady deszczu szczególnie od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez Ziemie Łódzką po Lubelszczyznę, Małopolskę i Podkarpacie. Lokalnie może popadać również na wybrzeżu. Punktowo niewykluczona słaba burza na południowym zachodzie.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce do godziny 02:00, 15 września 2022

Pogoda noc 14/15 września 2022, prognoza deszczu w Polsce

Umiarkowane temperatury w Polsce

Stacjonarny front będzie się nasuwał nieco wolniej niż wskazywały na to wcześniejsze prognozy, ponadto jego trajektoria będzie nieco bardziej przesunięta na północ. Dzięki temu niemal w całym kraju możemy liczyć na umiarkowane temperatury przed jego uaktywnieniem. Spodziewamy się maksymalnie, od 16-19 st. C. w dzielnicach północnych i północno zachodnich oraz w rejonach podgórskich, do 20-22 st. C. na pozostałym obszarze kraju, być może lokalnie 23 st. C. w rejonie Tarnowa.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 14 września 2022

Pogoda 14 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy okresami nad morzem i w górach. Ciśnienie spada

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy okresami silniejszy, nad morzem chwilami dość silny, w porywach do 50-60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach, zwłaszcza w Sudetach, Tatrach i Bieszczadach porywy wiatru do 70-85 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 14 września 2022

Pogoda 14 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie będzie nadal spadać. W południe w Dębicy wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz