| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 września 2022. Front atmosferyczny nasunie się nad południową Polskę. Przyniesie deszcz sunący na wschód

Pogoda na 14 września 2022. Front atmosferyczny nasunie się nad południową Polskę. Przyniesie deszcz sunący na wschód

Do Polski nasunie się stacjonarny front, który najbliższej doby przyniesie deszcz w południowych regionach kraju - przewiduje pogoda w środę 14 września 2022. To będzie front stacjonarny wolno przesuwający się przez południową Polskę z zachodu na wschód. Wcześniej poczujemy przyjemne umiarkowane temperatury, najwyższe na południowym wschodzie kraju. Wiatr silniej powieje nad morzem oraz w górach. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Zasięg frontu i deszczu zbliżającego się do Polski znad Niemiec i Czech o godzinie 06:40. Dane: Windy

Pogoda 14 września 2022, front stacjonarny przyniesie deszcz w Polsce i umiarkowane temperatury

Pogoda na dziś, środa 14 września 2022

Polska pozostaje w obszarze pola obniżonego ciśnienia związanego z niżami znad Skandynawii, dodatkowo na południu kraju w ciągu najbliższej doby uaktywni się stacjonarny front atmosferyczny nasuwający się z deszczem z zachodu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 14 września 2022, front przyniesie deszcz w południowej Polsce

W środę nasuwający się deszcz z zachodu obejmie południe Polski w ciągu najbliższej doby

Z upływem dnia zachmurzenie w Polsce będzie umiarkowane i duże, miejscami okresowo małe. Na południu od południowego zachodu miejscami rosnące do całkowitego. Lokalnie na północy i północnym wschodzie Polski pojawią się słabe i przelotne opady deszczu, ale będą to wyłącznie opady o niewielkim zasięgu. Z kolei na południowym zachodzie kraju zacznie wkraczać stacjonarny front z opadami deszczu. Opady te będą wolno przesuwać się z zachodu na wschód przez południowe dzielnice.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 20:00, 14 września 2022

Pogoda 14 września 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Do wieczora deszcz powinien się pojawić miejscami od Dolnego Śląska po Podkarpacie. W nocy 14/15 września strefa frontowa pozostanie nad południową Polską i w wielu miejscach będą możliwe opady deszczu szczególnie od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez Ziemie Łódzką po Lubelszczyznę, Małopolskę i Podkarpacie. Lokalnie może popadać również na wybrzeżu. Punktowo niewykluczona słaba burza na południowym zachodzie.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce do godziny 02:00, 15 września 2022

Pogoda noc 14/15 września 2022, prognoza deszczu w Polsce

Umiarkowane temperatury w Polsce

Stacjonarny front będzie się nasuwał nieco wolniej niż wskazywały na to wcześniejsze prognozy, ponadto jego trajektoria będzie nieco bardziej przesunięta na północ. Dzięki temu niemal w całym kraju możemy liczyć na umiarkowane temperatury przed jego uaktywnieniem. Spodziewamy się maksymalnie, od 16-19 st. C. w dzielnicach północnych i północno zachodnich oraz w rejonach podgórskich, do 20-22 st. C. na pozostałym obszarze kraju, być może lokalnie 23 st. C. w rejonie Tarnowa.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 14 września 2022

Pogoda 14 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy okresami nad morzem i w górach. Ciśnienie spada

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy okresami silniejszy, nad morzem chwilami dość silny, w porywach do 50-60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach, zwłaszcza w Sudetach, Tatrach i Bieszczadach porywy wiatru do 70-85 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 14 września 2022

Pogoda 14 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie będzie nadal spadać. W południe w Dębicy wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!