| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 stycznia 2023. Front wieczorem wkroczy do zachodniej Polski. Przyniesie deszcz i śnieg oraz silny wiatr

Pogoda na 14 stycznia 2023. Front wieczorem wkroczy do zachodniej Polski. Przyniesie deszcz i śnieg oraz silny wiatr

Przy cyrkulacji strefowej fronty atmosferyczne ustawiają się niemal w kolejce, aby jeden za drugim przejść przez Polskę i to się nadal nie zmieni - zapowiada pogoda w sobotę 14 stycznia 2023. Wieczorem do zachodniej i północno zachodniej Polski wkroczy kolejny front atmosferyczny, który nocą przesunie się nieco w głąb Polski. Przyniesie deszcz, w górach również śnieg. Spodziewamy się także nasilenia wiatru, szczególnie w północnej, zachodniej i południowej Polsce, miejscami do siły wichury. Sprawdźmy szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00

Pogoda 14 stycznia 2023, front wkroczy do Polski, przyniesie deszcz, śnieg i wichury

Pogoda na dziś, sobota 14 stycznia 2023

Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia, jedynie na południowym wschodzie do czasu nasunięcia się kolejnego frontu atmosferycznego na pogodę wpływ skraj wyżu znad Węgier. Wieczorem do zachodniej i północno zachodniej Polski wkroczy z zachodu front atmosferyczny związany z cyklonem Fryderyk przemieszczającym się nad Skandynawię. Nocą strefa frontowa przesunie się nieco w głąb kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 14 stycznia 2023, front atmosferyczny wkroczy do Polski z zachodu

W sobotę wieczorem opady deszczu w zachodniej Polsce. W Sudetach śnieg

Z upływem dnia zachmurzenie na ogół będzie duże z większymi przejaśnieniami do umiarkowanego. Po południu pojawią się również okresowe rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego, zwłaszcza w zachodniej, południowo zachodniej i miejscami w południowej Polsce, zwłaszcza między Wielkopolską, Dolnym Śląskiem i Małopolską. Wieczorem ponownie od zachodu zachmurzenie na zachodzie kraju wzrośnie do całkowitego. Wcześnie lokalnie, głównie w północnej połowie kraju może wystąpić słaby i przelotny zanikający deszcz.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 04:00, 15 stycznia 2023

Pogoda 14-15 stycznia 2023, front z zachodu wkroczy do Polski, przyniesie deszcz i śnieg

Wieczorem do zachodniej i północno zachodnie Polski wkroczy front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu, a w Sudetach również śniegu. W nocy strefa frontowa przesunie się w głąb kraju i nad ranem w niedzielę 15.01 będzie się rozciągać co najmniej, od całego wybrzeża i Warmii przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemie Lubuską, po Dolny Śląsk i częściowo Opolszczyznę. 

Temperatury utrzymają się nadal powyżej normy

Pierwszą połowę stycznia zamkniemy bardzo wysoką, ekstremalną anomalią temperatury. Dziś nadal temperatury pozostaną wysokie, jak na najchłodniejszy miesiąc w roku. Spodziewamy się maksymalnie, od 5-8 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 9-10 st. C. miejscami na Dolnym Śląsku.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 14 stycznia 2023

Pogoda 14 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wieczorem i nocą zacznie się nasilać na zachodzie, północy i południu Polski. Nad morzem będzie okresami dość silny, na północy i zachodzie porywisty, południowo zachodni. W Karpatach i nad morzem porywy wiatru do 60-80 km/h, w Sudetach powyżej 100 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 01:00, 15 stycznia 2023

Pogoda 14-15 stycznia 2023, wichury w Polsce, prognoza wiatru

Ciśnienie w drugiej połowie dnia zacznie spadać. W południe w Gorzowie Wielkopolskim wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!