| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 sierpnia 2022. Burze i ulewy z gradem w Polsce. Miejscami upał do 32 stopni

Pogoda na 14 sierpnia 2022. Burze i ulewy z gradem w Polsce. Miejscami upał do 32 stopni

Przed nami dzień z niestabilnymi warunkami atmosferycznymi, bo na przeważającym obszarze kraju przelotnie popada deszcz i lokalnie przejdą burze, punktowo z gradem - przewiduje pogoda w niedzielę 14 sierpnia 2022. Tym razem popada nie tylko na południu, wchodzie i w centrum kraju, ale przelotne opady dotrą również na północ i bardziej na zachód. Opady prawdopodobnie nie dotrą tylko nad same morze szczególnie nad zachodnie i środkowe wybrzeże, gdzie turyści i mieszkańcy nadal będą mogli cieszyć się z uroków lata. Miejscami wystąpi upał, zwłaszcza na zachodzie i północnym zachodzie Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:55

Pogoda 14 sierpnia 2022, burze, ulewy z gradem w Polsce, miejscami upał

Pogoda na dziś, niedziela 14 sierpnia 2022

Na pogodę w północnej Polsce, zwłaszcza nad morzem wpływa skraj wyżu Oscar lokujący się nad północno zachodnią Rosją. Na pozostałym obszarze oddziałuje zachmurzenie związane związane z górnym niżem znad Bałkanów. Do kraju napływa wilgotna i chwiejna masa powietrza.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 14 sierpnia 2022, ulewy i burze w Polsce, miejscami upalnie

W niedzielę miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem

W ciągu dnia nad morzem i początkowo w głębi zachodnich i północno zachodnich dzielnic Polski, od wybrzeża przez Kujawy, Pomorze Zachodnie po Ziemie Lubuską będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, ale z upływem godzin zachmurzenie również tutaj okresowo wzrośnie i miejscami może przelotnie popadać i zagrzmieć raczej poza wybrzeżem.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 14 sierpnia 2022

Pogoda 14 sierpnia 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, ale miejscami pojawią się również większe przejaśnienia. W wielu regionach wystąpią rozproszone przelotne opady deszczu i lokalne burze, punktowo z gradem.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 17:00, 14 sierpnia 2022

Pogoda 14 sierpnia 2022, gdzie popada i będą burze w Polsce

Najwięcej rozproszonych opadów i burz powinno się rozwinąć w godzinach popołudniowych, a wieczorem opadów będzie coraz mniej wraz z zanikaniem konwekcji. Na specjalnej mapie wkrótce opublikujemy prognozę burz dla Polski na najbliższą dobę.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 20:00, 14 sierpnia 2022

Pogoda 14 sierpnia 2022, mapa opadów, gdzie będzie deszcz i burze w Polsce

Miejscami upał w Polsce

Temperatury w Polsce z upływem dnia powinny osiągnąć letnie wartości, aczkolwiek niewykluczone, że model GFS zawyża wartości ze względu barak poprawnej prognozy zachmurzenia. Spodziewamy się maksymalnie, od 20-23 st. C. w rejonie Podhala i Sudetów, 24-28 st. C. na znacznym obszarze południowej połowy kraju, do 29-32 st. C. miejscami na zachodzie i północy. Upał wystąpi szczególnie na północnym zachodzie w województwie zachodniopomorskim.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 14 sierpnia 2022

Pogoda 14 sierpnia 2022, upał w Polsce, mapa temperatury

Wiatr okresami silniejszy w rejonie burz i w Sudetach. Ciśnienie spada

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy w północnej połowie kraju oraz w rejonach burz, wschodni i północno wschodni. Silniej powieje okresami również w Sudetach.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 14 sierpnia 2022

Pogoda 14 sierpnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem godzin będzie spadać. W południe w Gdańsku wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!