| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 października 2021. Przelotny deszcz w Polsce. Rozpogodzenia na południowym wschodzie

Pogoda na 14 października 2021. Przelotny deszcz w Polsce. Rozpogodzenia na południowym wschodzie

Pogoda w czwartek 14 października 2021 - nie przyniesie zmiany w kierunku ustabilizowania aury w całej Polsce. Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, z wyjątkiem dzielnic południowo wschodnich, gdzie w ciągu dnia powinny się pojawić również rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego. Na pozostałym obszarze kraju miejscami będą możliwe przelotne opady deszczu, początkowo w obszarach górskich również śniegu, później przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Sprawdźcie szczegółową prognozę pogody.

Prognozowany zasięg i suma opadów w Polsce, 14 października 2021

Pogoda na czwartek 14 października 2021. Ciepły front w Polsce. Miejscami przelotny deszcz, rozpogodzenia na południowym wschodzie

Pogoda na dziś, czwartek 14 października 2021

Polska w ciągu dnia, będzie w zasięgu ciepłego frontu atmosferycznego, który wraz z przelotnymi opadami deszczu stopniowo przesunie się z zachodu ku centrum i na wschód kraju. Wyjątkiem będą dzielnice południowo wschodnie, które pozostaną na skraju wyżu.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00, 14 października 2021

Pogoda 14 października 2021. Przelotny deszcz, ale będą również rozpogodzenia na południowym wschodzie Polski

W czwartek przelotny deszcz w wielu regionach Polski

To będzie przeważnie dzień z zachmurzeniem dużym, ale gdzieniegdzie z większymi przejaśnieniami. Na przeważającym obszarze kraju w ciągu dnia pojawią się przelotne opady deszczu, szczególnie na zachodzie, w centrum i na północy. Ich zasięg sprawdzimy na bieżąco na radarze IMGW.

Prognozowany zasięg przelotnych opadów w Polsce, do godziny 15:00, 14 października 2021

Pogoda 14 października 2021. Gdzie będzie padać deszcz w Polsce

Wyjątkiem będą dzielnice południowo wschodnie, zwłaszcza Małopolska, Podkarpacie oraz południowa Lubelszczyzna i Górny Śląsk, gdzie nie powinno padać, a w ciągu dnia jest nawet szansa na większe przejaśnienia lub rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego, mimo początkowo miejscami zalegania dużego zachmurzenia.

Prognoza zasięgu przelotnych opadów w Polsce, do godziny 21:00, 14 października 2021

Pogoda 14 października 2021. Pogodowe mapy dla Polski

Niska temperatura w Polsce. Ciśnienie zacznie spadać

W czwartek nie możemy jeszcze liczyć na znaczny wzrost temperatury. Spodziewamy się maksymalnie, od 8-11 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 12-13 st. C. na północnym zachodzie. Chłodniej nada będzie w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce, 14 października 2021

Pogoda 14 października 2021. Prognoza temperatury w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo zachodni i zachodni. Ciśnienie po południu zacznie spadać, w południe w Katowicach wyniesie 1025 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!