| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 listopada 2022. Antycyklon nadal nad Polską. Będą regiony pochmurne i pogodne

Pogoda na 14 listopada 2022. Antycyklon nadal nad Polską. Będą regiony pochmurne i pogodne

Pole zgnitego wyżu nad Polską nadal będzie obecne, ale obszar całkowitego zachmurzenia stratus, lokalnie z mżawką znacznie się zmniejszy w ciągu dnia - zapowiada pogoda w poniedziałek 14 listopada 2022. Do wieczora przejaśnienia i rozpogodzenia obejmą zachodnie i miejscami południowe dzielnice kraju, choć początkowo lokalnie na południu może zalegać mgła. Temperatury najwyższe będą na Dolnym Śląsku. Silny wiatr ze zjawiskami fenowymi uaktywni się w Sudetach. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 14 listopada 2022, antycyklon nadal nad Polską, będą regiony pochmurne i pogodne

Pogoda na dziś, poniedziałek 14 listopada 2022

Polska pozostaje w zasięgu pola wyżowego łączącego antycyklon Charly znad Rumunii i Dejan znad Estonii. Wyż ten będzie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin schodził na południe przez wschodnią Europę i bezpośrednio wpłynie na warunki pogodowe w Polsce.

Prognozowany zasięg zgniłego wyżu i obszar rozpogodzeń, do godziny 13:00, 14 listopada 2022

Pogoda 14 listopada 2022, prognoza zachmurzenia w Polsce, gdzie będzie zgnity wyż

W poniedziałek rozpogodzenia w zachodniej i częściowo południowej Polsce. Zgniły wyż na wschodzie, północy i północnym wschodzie

W ciągu dnia w Polsce nadal wiele regionów będzie się znajdować w zasięgu zgniłego wyżu z całkowitym zachmurzeniem stratus, lokalnie z możliwą mżawką i początkowo z mgłą, głównie na południu kraju, ale z upływem godzin pojawią się również regiony pogodne. W Sudetach uaktywnią się zjawiska silnego wiatru fenowego, który zacznie osuszać powietrze. 

Prognozowany zasięg zgniłego wyżu i rozpogodzeń w Polsce, do godziny 16:00, 14 listopada 2022

Pogoda 14 listopada 2022, zgniły wyż zacznie ustępować, prognoza zachmurzenia

Do wieczora powinno się rozpogodzić na obszarze co najmniej, od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską, Wielkopolskę, częściowo Kujawy, Dolny Śląsk, Opolszczyznę, Górny Śląsk i Małopolskę (tylko miejscami w tych woj. zachmurzenie i mgła może nie ustąpić) po miejscami Podkarpacie, zwłaszcza w południowej i zachodniej części regionu.

Temperatury najwyższe na południowym zachodzie kraju

Zanim wkroczy ochłodzenie w drugiej połowie listopada do Polski, to dziś jeszcze czekają nas umiarkowane i miejscami wysokie temperatury. Spodziewamy się maksymalnie, od 8-11 st. C. w północno wschodniej połowie kraju, do 12-14, lokalnie 15 st. C. na pozostałym obszarze.

Prognozowana temperatura w Polsce, 14 listopada 2022

Pogoda 14 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami silny w Sudetach. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr przeważnie będzie słaby, na północy okresami umiarkowany, jedynie wysoko w Sudetach silny, od 60 km/h do 80 km/h, początkowo w porywach do około 90 km/h, południowo wschodni.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 14 listopada 2022

Pogoda 14 listopada 2022, silny wiatr w górach

Ciśnienie będzie systematycznie spadać. W południe w Lublinie wyniesie 1027 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!