| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 lipca 2022. Gorąco na południu Polski. Miejscami przelotne opady deszczu i burze z gradem

Pogoda na 14 lipca 2022. Gorąco na południu Polski. Miejscami przelotne opady deszczu i burze z gradem

W Polsce pojawił się chwilowy wzrost temperatury i dziś ponownie utrzyma się na południu kraju, ale miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze, punktowo z gradem - przewiduje pogoda w czwartek 14 lipca 2022. Zjawiska będą związane ze strefą frontu atmosferycznego przesuwającego się przez południową Polskę z zachodu na wschód. Ponadto drobne przelotne opady deszczu mogą wystąpić lokalnie na wybrzeżu, a poza tym spodziewamy się stabilnych warunków atmosferycznych. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00

Pogoda 14 lipca 2022, gorąco na południu Polski, miejscami przelotny deszcz i burze z gradem

Pogoda na dziś, czwartek 14 lipca 2022

Polska znajduje się w obszarze pomiędzy skrajem wyżu Jurgen znad Atlantyku zaznaczającym się na krańcach zachodnich kraju, a polem obniżonego ciśnienia w którym dodatkowo nad południowe dzielnice kraju nasunie się front atmosferyczny z przelotnymi opadami i burzami.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 14 lipca 2022, miejscami burze i opady na południu Polski

W czwartek przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem na południu Polski

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju pogoda będzie stabilna z umiarkowanym i niewielkim zachmurzeniem, jedynie na północy, zwłaszcza na wybrzeżu miejscami okresowo zachmurzenie wzrośnie do dużego i tam lokalnie może przelotnie popadać słaby deszcz. Wyjątkiem będą również dzielnice południowe, od Dolnego Śląska po Podkarpacie. Na tym obszarze temperatury będą najwyższe, bo pojawi się również sporo chwil ze słońcem, gdyż przez znaczną część dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i małe (początkowo duże na południu Małopolski i Śląska), ale z upływem popołudnia i wieczorem miejscami zachmurzenie wzrośnie do dużego i pojawią się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 20:00, 14 lipca 2022

Pogoda 14 lipca 2022, mapa opadów

Wieczorem oraz w nocy 14/15.07 ta strefa przesunie się dalej na wschód i południowy wschód Polski. Generalnie, w ciągu najbliższej doby, przelotne opady deszczu i miejscami burze wystąpią, od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę, Podkarpacie po południową Lubelszczyznę i miejscami Ziemie Świętokrzyską. Niebawem zostanie wydana aktualizacja mapy burzowej.

Gorąco na południu Polski

Wczoraj 13.07 w Polsce pojawił się chwilowy wzrost temperatury, w tym został zanotowany lokalny upał na Dolnym Śląsku w rejonie Legnicy. Dziś letnie temperatury utrzymają się na południu Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 17-23 st. C. na w dzielnicach północnych kraju, do 24-28 st. C. na pozostałym obszarze, być może lokalnie 29 st. C. na południu.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 14 lipca 2022

Pogoda 14 lipca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany i okresami silniejszy. Ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie umiarkowany, w ciągu dnia okresami porywisty, zachodni i północno zachodni. W czasie burz oraz w wysokich górach w porywach do 60-70 km/h. Nad morzem na wschodnim i środkowym wybrzeżu, w porywach do 50-55 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 14 lipca 2022

Pogoda 14 lipca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia nieznacznie spadnie. W południe w Krynicy Zdrój wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!