| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 kwietnia 2022. Eksplozja ciepła w Polsce do 23 stopni. Front i załamanie pogody na północnym zachodzie

Pogoda na 14 kwietnia 2022. Eksplozja ciepła w Polsce do 23 stopni. Front i załamanie pogody na północnym zachodzie

To będzie dzień z apogeum obecnego ocieplenia w Polsce - zapowiada pogoda w czwartek 14 kwietnia 2022. Temperatura miejscami wzrośnie do 20-23 st. C., ale już na północnym zachodzie kraju wkroczy front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie mogą również wystąpić burze, punktowo z drobnym gradem. Na przeważającym obszarze kraju do wieczora utrzyma się jednak ciepła i stabilna wiosenna pogoda. Zapraszamy na prognozę pogody.

Eksplozja ciepła w Polsce. Prognozowana temperatura o godzinie 17:00

Pogoda na czwartek 14 kwietnia 2022, eksplozja ciepła w Polsce, burze i opady na północnym zachodzie

Pogoda na dziś, 14 kwietnia 2022

Polska znajduje się dziś na skraju słabnącego wyżu Reiner znad Ukrainy, ale na północy i północnym zachodzie kraju już zaznacza się front okluzji związany z płytkim niżem Quella znad środkowego Bałtyku. Front przyniesie tam przelotne opady i niewykluczone lokalne burze.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 14 kwietnia 2022, powiew ciepłej wiosny w Polsce, wkroczy front atmosferyczny i przyniesie załamanie pogody

W czwartek pogodnie i bardzo ciepło w Polsce. Front z opadami na północnym zachodzie

Z upływem dnia na północy i zachodzie zachmurzenie będzie umiarkowane rosnące miejscami do dużego, aż do pojawienia się przelotnych opadów deszczu, zwłaszcza na obszarze od wybrzeża po Ziemie Lubuską. Lokalnie mogą wystąpić burze.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00, 14 kwietnia 2022

Pogoda 14 kwietnia 2022, mapa opadów w Polsce

Do wieczora front z wąską strefą przelotnych opadów przesunie się jeszcze bardziej w głąb kraju i obejmie obszar od Zatoki Gdańskiej przez Kujawy po północno zachodnie dzielnice Dolnego Śląska. W nocy 14/15 kwietnia front nadal będzie się przesuwał w głąb kraju na wschód i południowy wschód.

Prognoza zasięgu przelotnych opadów w Polsce, do godziny 20:00, 14 kwietnia 2022

Pogoda 14 kwietnia 2022, ciepło w Polsce, wkroczy front z opadami i burzami

Na pozostałym obszarze Polski do końca dnia utrzyma się ciepła i stabilna wiosenna pogoda z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem.

Temperatura wzrośnie do 23 stopni

Do Polski dotarła ciepła masa powietrza z pyłem saharyjskim, który wraz z deszczem opadnie. Już wczoraj temperatura na zachodzie kraju wzrosła do 20-21 st. C., a dziś będzie jeszcze cieplej. Spodziewamy się maksymalnie, od 15, do 23 st. C. Szczególnie ciepło będzie na obszarze, od Kujaw przez Wielkopolskę i centrum kraju po Dolny i Górny Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę. Chłodniej tylko miejscami w rejonach podgórskich oraz nad morzem i w strefie frontu na północnym zachodzie.

Wiatr słaby, miejscami silniejszy w rejonie opadów

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko miejscami, zwłaszcza podczas burz, porywisty, południowy i południowo zachodni, na zachodzie i północy Polski skręcający na zachodni.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 14 kwietnia 2022

Pogoda 14 kwietnia 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nieznacznie spadnie. W południe w Łodzi wyniesie 1018 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!