| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 grudnia 2022. Śnieżyca wieczorem wkroczy do Polski. Nadal całodobowy mróz

Pogoda na 14 grudnia 2022. Śnieżyca wieczorem wkroczy do Polski. Nadal całodobowy mróz

Po bardzo mroźnej nocy nadal na przeważającym obszarze Polski utrzyma się całodobowy mróz, ponadto wieczorem do południowych dzielnic kraju zacznie wkraczać niż ze śnieżycą - zapowiada pogoda w środę 14 grudnia 2022. Wcześniej w wielu regionach kraju będzie pogodnie, aczkolwiek zachmurzenie po południu od południa w głąb południowej połowy kraju zacznie rosnąć. Wieczorem i nocą opady śniegu przesuną się w głąb kraju do centrum i na wschód. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zachmurzenia i zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 16:00

Pogoda 14 grudnia 2022, śnieżyca wieczorem wkroczy do Polski, nadal mróz przez całą dobę

Pogoda na dziś, środa 14 grudnia 2022

Polska początkowo będzie się znajdować na skraju wyżu Julian z centrum nad Ukrainą, a później na warunki atmosferyczne zacznie wpływać płytki niż Colleen ze strefą frontową wkraczający pod wieczór do południowej i południowo zachodniej Polski.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 14 grudnia 2022, niże ze śnieżycą wkroczy do Polski

W środę w wielu regionach pogodnie, pod wieczór zacznie wkraczać na południu śnieżyca

Z upływem dnia na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, ale w trakcie popołudnia od południa w głąb południowej połowy kraju zachmurzenie zacznie stopniowo rosnąć do dużego aż do wystąpienia opadów śniegu. Wieczorem opady śniegu pojawią się miejscami na obszarze, od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę, Górny Śląsk, południowe krańce Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski po Małopolskę, Ziemie Świętokrzyską i lokalnie Podkarpacie.

Prognoza zachmurzenia i zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 19:00, 14 grudnia 2022

Pogoda 14 grudnia 2022, śnieżny front wkroczy do Polski i przyniesie śnieżyce

Wieczorem oraz w nocy strefa opadów śniegu będzie się przemieszczać w głąb Polski na wschód i północny wschód. Do końca dnia opady śniegu dotrą również nad Mazowsze i Lubelszczyznę. 

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 22:00, 14 grudnia 2022

Pogoda 14 grudnia 2022, mapa opadów śniegu w Polsce

Strefa opadów śniegu w nocy przesunie się dalej na północny wschód i dotrze miejscami do Podlasia. W ciągu najbliższej doby na wspomnianym obszarze Polski pokrywa śnieżna w wielu miejscach wzrośnie o 1-7 cm, szczególnie na Górnym Śląsku i Lubelszczyźnie.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, do godziny 07:00, 15 grudnia 2022

 Pogoda 14-15 grudnia 2022, mapa pokrywy śnieżnej w Polsce

Całodobowy mróz w Polsce

Po bardzo mroźnej nocy w Polsce nadal utrzyma się całodobowy mróz, ale najzimniejsza masa powietrza będzie stopniowo spychana na północ i północny wschód kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od -7/-4 st. C. na północnym wschodzie Polski i lokalnie w rejonach podgórskich, do -3/-1 st. C. na pozostałym obszarze i około 0 st. C. lokalnie nad morzem.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 14 grudnia 2022

Pogoda 14 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo wschodni. W drugiej połowie dnia, wieczorem oraz w nocy okresami silny wysoko w górach, zwłaszcza w Tatrach, Bieszczadach i Beskidzie Niskim do 80-90 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Kielcach wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!