| |
Zagrożenie!
Pogoda na 14 czerwca 2022. Lokalne burze i opady na północnym wschodzie Polski. Chłodniej w całym kraju

Pogoda na 14 czerwca 2022. Lokalne burze i opady na północnym wschodzie Polski. Chłodniej w całym kraju

Po przejściu aktywnego frontu z intensywnym deszczem, burzami, gradobiciami i silnym wiatrem, dziś warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą stabilne - zapowiada pogoda we wtorek 14 czerwca 2022. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, głównie na północy, a na północnym wschodzie lokalnie będą możliwe również nieliczne słabe burze, ale będą to zjawiska bardzo rozproszone. Na pozostałym obszarze kraju przeważnie bez opadów, a jeśli zdarzy się przelotny deszcz, to tylko punktowo. Do kraju napływa zdecydowanie chłodniejsze powietrze, dlatego odczujemy chwilowy spadek temperatury w całej Polsce. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:35

Pogoda 14 czerwca 2022, ochłodzenie w całym kraju, przelotne opady i lokalne burze na północy i północnym wschodzie Polski

Pogoda na dziś, wtorek 14 czerwca 2022

Po odsunięciu się frontu atmosferycznego nad Ukrainę, od zachodu Polska dostała się w zasięg skraju wyżu David znad zachodniej Europy. Oznacza to przeważnie poprawę pogody, ale jeszcze lokalnie w chwiejnym powietrzu rozwiną się w ciągu dnia chmury kłębiaste i z nich miejscami przelotnie popada, a nawet zagrzmi, ale to głównie na północy i północnym wschodzie kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 14 czerwca 2022, chłodniej w całej Polsce

We wtorek przelotny deszcz i lokalne burze na północy i północnym wschodzie Polski

W północnych województwach Polski będzie dziś przeważać zachmurzenie umiarkowane i duże, z przejaśnieniami. Miejscami wystąpią słabe przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu mogą się pojawić lokalne rozproszone słabe burze. 

Prognozowane rozproszone przelotne opady w Polsce, do godziny 14:00, 14 czerwca 2022

Pogoda 14 czerwca 2022, mapa opadów w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i okresami małe, zwłaszcza w pierwszej części dnia, miejscami okresowo rosnące do dużego. Na ogół nie powinno padać, a jeśli wystąpi słaby i przelotny deszcz to wyłącznie punktowo.

Ochłodzenie w całej Polsce

Do Polski za frontem napłynęło zdecydowanie chłodniejsze powietrze z rejonów Grenlandii. W całym kraju odczujemy dziś spadek temperatury, bo jeszcze wczoraj notowaliśmy na Podkarpaciu do 28-29 st. C. Spodziewamy się maksymalnie, od 16-19 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 20-21 st. C. miejscami na południu.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 15:00, 14 czerwca 2022

Pogoda 14 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr umiarkowany, nad morzem oraz na północnym wschodzie okresami silny. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany i słaby, nad morzem, zwłaszcza w województwie pomorskim oraz na północnym wschodzie kraju okresami silny, w porywach do 50-65 km/h, zachodni i północno zachodni. 

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 14 czerwca 2022

Pogoda 14 czerwca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie jest stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać w ciągu dnia. W południe we Władysławowie wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!