| |
Zagrożenie!
Pogoda na 13 stycznia 2023. Front chłodny nad Polską. W wielu regionach popada deszcz i śnieg w górach

Pogoda na 13 stycznia 2023. Front chłodny nad Polską. W wielu regionach popada deszcz i śnieg w górach

Najbliższej doby nie będzie istotnego przełomu w pogodzie, bo przez Polskę przejdzie z zachodu na wschód i południowy wschód kolejny front atmosferyczny, czyli pozostaniemy pod wpływem cyrkulacji strefowej - zapowiada pogoda w piątek 13 stycznia 2023. Front w wielu regionach przyniesie przelotne opady deszczu, a w górach miejscami również śniegu. Opady najpóźniej dotrą nad Podkarpacie. Wiatr na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich i górskich nadal okresami będzie silny i mówić będziemy o wichurze. Temperatury w dalszym ciągu będą znacznie powyżej normy klimatycznej. Mamy szczegółową prognozą pogody.

Prognozowana suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby

pogoda 13 stycznia 2023, front chłodny w Polsce, deszcz i śnieg popada

Pogoda na dziś, piątek 13 stycznia 2023

Polska znajduje się w zasięgu niżu Egbert znad południowej Szwecji i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego, jaki najbliższej doby przejdzie nad naszym krajem z zachodu na wschód i południowy wschód. Przed frontem będzie zalegać dość ciepła masa powietrza polarnomorskiego.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 13 stycznia 2023, front chłodny przyniesie deszcz i śnieg w Polsce

W piątek przelotne opady deszczu w wielu regionach i przelotny śnieg miejscami w górach

W ciągu dnia będzie przeważać zachmurzenie duże, ale miejscami z większymi przejaśnieniami do zachmurzenia umiarkowanego, zwłaszcza we wschodniej, południowej, a z upływem popołudnia i wieczorem również w zachodniej, północnej i północno zachodniej Polsce. Miejscami w wielu regionach kraju wystąpią przelotne opady deszczu stopniowo przesuwające się z zachodu na wschód.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 13 stycznia 2023

Pogoda 13 stycznia 2023, gdzie popada deszcz i śnieg w Polsce

Opady najpóźniej dotrą nad Podkarpacie, bo dopiero na ogół w godzinach wieczornych. W rejonach górskich miejscami popada również śnieg, zwłaszcza w Tatrach.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 13 stycznia 2023

Pogoda 13 stycznia 2023, front chłodny niesie deszcz i śnieg w Polsce

Temperatury nadal wysokie w Polsce

To będzie kolejny dzień z wysokimi temperaturami w Polsce, jak na niemal połowę stycznia. Spodziewamy się maksymalnie, od 5-8 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 9-11 st. C. miejscami na zachodzie, północy i południowym zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 13 stycznia 2023

Pogoda 13 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wybrzeżu, Pogórzu Karpackim oraz Przedgórzu Sudeckim okresami silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo zachodni. Silniej powieje w Tatrach oraz w Sudetach w porywach powyżej 80-100 km/h. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie, w południe w Gdańsku wyniesie 1003 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!