| |
Zagrożenie!
Pogoda na 13 grudnia 2022. Zanikająca śnieżyca na północy. Mróz niemal w całej Polsce

Pogoda na 13 grudnia 2022. Zanikająca śnieżyca na północy. Mróz niemal w całej Polsce

Powiew mroźnej oraz w wielu regionach śnieżnej zimy z zanikającymi opadami śniegu przyniesie pogoda we wtorek 13 grudnia 2022. Śnieg popada już tylko miejscami i przelotnie, a odsuwającą się śnieżyca związana z niżem Brygida i efektem morza zaznaczy się już tylko na krańcach północnych Polski między województwem warmińsko mazurskim i podlaskim. Niemal w całym kraju będzie trzymał całodobowy mróz, ponadto jeszcze chwilami powieje silny wiatr w rejonie Zatoki Gdańskiej. Za niżem na krótki czas dostaniemy się w zasięg obszaru wyżowego. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Mroźne powietrze nad Polską. Prognozowana temperatura o godzinie 13:00 na wysokości 1,5 km

Pogoda na 13 grudnia 2022 zanikająca śnieżyca z efektu morza na północy Polski i mróz

Pogoda na dziś, wtorek 13 grudnia 2022

Polska znajduje się na skraju odsuwającego się niżu Brygida znad Estonii oraz na skraju wyżu Julian znad pogranicza Węgier i Rumunii. Do kraju napływa arktyczna masa powietrza. 

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 13 grudnia 2022, odsuwająca śnieżyca i całodobowy mróz w Polsce

We wtorek zanikające lokalne opady śniegu i przejaśnienia w Polsce

Z upływem dnia zachmurzenie będzie duże, ale w wielu regionach pojawią się również okresami większe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, a lokalnie nawet krótkotrwałe rozpogodzenia do zachmurzenia małego, zwłaszcza na północnym zachodzie w drugiej połowie dnia. Śnieg popada już tylko lokalnie, słabo i przelotnie z tendencją do zanikania, głównie między wybrzeżem, a Podkarpaciem i Lubelszczyzną. 

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce o godzinie 12:00, 13 grudnia 2022

Pogoda 13 grudnia 2022 zanikająca śnieżyca na Warmii w Polsce

Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądać miejscami na północy województwa warmińsko mazurskiego po Suwalszczyznę. W tej części kraju jeszcze w wyniku efektu morza pojawią się nieco bardziej intensywne przelotne opady śniegu, ale stopniowo z tendencją do zanikania w drugiej połowie dnia.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, 13 grudnia 2022

Pogoda 13 grudnia 2022, mapa pokrywy śnieżnej w Polsce

Niemal w całej Polsce mróz

Wtorek niemal w całym kraju przyniesie całodobowy mróz. Spodziewamy się maksymalnie, od -5/-2 st. C. w niemal całej południowej i wschodniej połowie kraju (lokalnie chłodniej w rejonach podgórskich), do -2/2 st. C. na pozostałym obszarze Polski (najwyższa nad morzem). 

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 13 grudnia 2022

Pogoda 13 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami na wschodzie i północy okresami silniejszy, w rejonie Zatoki Gdańskiej dość silny, w porywach do 75 km/h, ale z upływem dnia stopniowo słabnący, zachodni i północno zachodni. Lokalnie, szczególnie na północnym wschodzie oraz w górach możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie będzie rosnąć, w południe w Olsztynie wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!