| |
Zagrożenie!
Pogoda na 13 czerwca 2022. Dynamiczny front burzowy nad Polską. Przyniesie wichury, grad i intensywny deszcz

Pogoda na 13 czerwca 2022. Dynamiczny front burzowy nad Polską. Przyniesie wichury, grad i intensywny deszcz

Przed nami dzień z dynamicznym przejściem frontu atmosferycznego z płytkim niżem przez Polskę z zachodu na wschód - zapowiada pogoda w poniedziałek 13 czerwca 2022. Miejscami wystąpią przelotne intensywne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Wiatr w rejonie frontu i burz będzie porywisty, miejscami o sile wichury. Niewykluczone są punktowe szkody i zagrożenie dla mienia i życia. Najwyższa temperatura przed dotarciem frontu i burz, będzie jeszcze na Podkarpaciu, gdzie ponownie będziemy mówić o gorącym dniu.

Prognozowane opady i miejscami burze nad Polską, do godziny 14:00

Pogoda 13 czerwca 2022, gwałtowny front nad Polską, będą burze, gradobicia i wichury

Pogoda na dziś, poniedziałek 13 czerwca 2022

Nad Polską znajduje się dziś strefa frontu atmosferycznego na którym dodatkowo rozwinie się płytki niż. Front w ciągu dnia przewędruje z zachodu na wschód i południowy wschód kraju. W rejonie frontu i przed frontem na linii zbieżności wiatru pojawią się przelotne opady deszczu i miejscami burze, lokalnie z gradem. Głównym zagrożeniem będą punktowe bardzo silne porywy wiatru.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 13 czerwca 2022, burze i wichury przejdą przez Polskę

W poniedziałek miejscami przelotny deszcz, silne burze, grad i punktowy niszczący wiatr

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, początkowo z rozpogodzeniami na wschodzie i południowym wschodzie. Front z opadami i burzami oraz silnymi porywami wiatru najpóźniej dotrze nad południową Lubelszczyznę i Podkarpacie.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 17:00, 13 czerwca 2022

Pogoda 13 czerwca 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Miejscami w czasie przejścia frontu i burz może spaść do 10-40 mm wody. Lokalnie pojawi się również niewielki grad. Opady nie będą jednak głównym zagrożeniem. Z uwagi na możliwe układy liniowe burz i lokalne superkomórki spodziewamy się silnych i bardzo silnych porywów wiatru w czasie przejścia frontu i wymiany masy powietrza i to wraz z wyładowaniami atmosferycznymi, będzie dziś stanowić największe zagrożenie. Wkrótce pojawi się zaktualizowana prognoza burzowa na najbliższą dobę.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 20:00, 13 czerwca 2022

Pogoda 13 czerwca 2022, burze i opady w Polsce, gdzie wiatr będzie mieć siłę wichury

Gorąco przed frontem na południowym wschodzie Polski

Większa część kraju już znajduje się w zasięgu frontu atmosferycznego, dlatego dziś maksymalnie zanotuje do 17-23 st. C. na przeważającym obszarze Polski. Znacznie cieplej, bo jeszcze gorąco będzie na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu, gdyż ten region znajduje się aktualnie przed frontem. W tej części kraju zanotujemy maksymalnie, do 24-28, lokalnie 29 st. C.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 13 czerwca 2022

Pogoda 13 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Bardzo silny wiatr miejscami w rejonie burz i frontu. Ciśnienie do wieczora będzie spadać

Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno zachodni, jedynie na południowym wschodzie w pierwszej połowie dnia z południa. W czasie przejścia frontu i burz w porywach miejscami do 70-100 km/h. Ciśnienie do wieczora będzie spadać. W południe w Rzeszowie wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!