| |
Zagrożenie!
Pogoda na 12 września 2022. Silny wiatr na południowym wschodzie Polski. Lokalnie przelotny deszcz. Niskie temperatury na wschodzie

Pogoda na 12 września 2022. Silny wiatr na południowym wschodzie Polski. Lokalnie przelotny deszcz. Niskie temperatury na wschodzie

Nowy tydzień rozpoczniemy nadal od powiewu chłodniejszej jesieni na wschodzie Polski - zapowiada pogoda w poniedziałek 12 września 2022. Ponadto lokalnie pojawi się przelotny deszcz, głównie na zachodzie, wschodzie i południu kraju. Temperaturę odczuwalną obniży okresami silniejszy wiatr na wschodzie, południowym wschodzie oraz w rejonach podgórskich. Najwyższą temperaturę prognozujemy na zachodzie Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowana maksymalna temperatura w Polsce, 12.09 

Pogoda 12 września 2022, lokalnie przelotny deszcz, chłodno na wschodzie Polski i silny wiatr na Podkarpaciu

Pogoda na dziś, poniedziałek 12 września 2022

Polska znajduje się w obszarze pomiędzy wpływem wyżu Ronald znad Austrii, a zanikającym niżem Peggy znad Ukrainy. Przez znaczną część dnia zaznaczy się głównie wpływ niżu, najdłużej na wschodnie i południu kraju. 

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 14:00 

Pogoda 12 września 2022, zanikający niż, chłodno na wschodzie Polski

W poniedziałek lokalny, słaby i przelotny deszcz w Polsce

Z upływem dnia na wschodzie Polski, od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie zachmurzenie będzie duże i okresami całkowite, lokalnie z przejaśnieniami, a na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i miejscami okresowo z większymi przejaśnieniami do umiarkowanego. Aktualnie takie przejaśnienia występują, od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy po Ziemie Łódzką.

Prognozowany zasięg lokalnych i przelotnych opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00, 12 września 2022

Pogoda 12 września 2022, mapa opadów w Polsce

Miejscami pojawią się rozproszone i słabe przelotne opady deszczu, głównie w zachodniej, wschodniej i południowej Polsce.

Prognozowany zasięg przelotnego deszczu w Polsce, do godziny 14:00, 12 września 2022

Pogoda 12 września 2022, chłodno na wschodzie Polski, lokalny przelotny deszcz

Chłodno na wschodzie Polski

Temperatury nadal nie będą rozpieszczać mieszkańców wschodniej Polski. Wczoraj od północnej Lubelszczyzny po Suwalszczyznę notowaliśmy maksymalnie zaledwie 9-10 st. C. Dziś z upływem dnia spodziewamy się od 11-15 st. C. miejscami, od Podlasia przez Mazury, Mazowsze, Lubelszczyznę po Podkarpacie i wschodnie dzielnice Ziemi Świętokrzyskiej, do 16-21 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej będzie na zachodzie, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej.

Wiatr okresami silny na południowym wschodzie. Ciśnienie wzrośnie

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Okresami silniej powieje na wschodzie i południowym wschodzie Polski oraz w rejonach podgórskich, w porywach do 50-65 km/h, a wysoko w górach, zwłaszcza w Bieszczadach i Tatrach do 75-90 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 12 września 2022

Pogoda 12 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia nieznacznie wzrośnie. W południe w Puławach wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!