| |
Zagrożenie!
Pogoda na 12 stycznia 2023. Niż Egbert z frontem okluzji przyniesie opady. Silny wiatr na zachodzie i północy

Pogoda na 12 stycznia 2023. Niż Egbert z frontem okluzji przyniesie opady. Silny wiatr na zachodzie i północy

Warunki atmosferyczne charakterystyczne dla cyrkulacji strefowej nadal nie odpuszczają i najbliższej doby kolejny front z niżem przyniesie w Polsce miejscami przelotne opady i silny wiatr, głównie na zachodzie i północy - przewiduje pogoda w czwartek 12 stycznia 2023. Bezpośrednio na pogodę na zachodzie i północy kraju wpłynie niewielkim niż Egbert z frontem okluzji. Miejscami opadom będzie towarzyszył silny wiatr, głównie na zachodzie i północy. W Sudetach dosypie śniegu. O poranku zanikający deszcz będzie możliwy również na wschodzie i południu. Sprawdźmy, szczegółową prognozę pogody.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 19:00

Pogoda 12 stycznia 2023, niż Egbert z frontem okluzji w Polsce, silny wiatr na zachodzie i północy

Pogoda na dziś, czwartek 12 stycznia 2023

Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z cyrkulacją atlantycką. Początkowo na wschodzie i południowym wschodzie zaznaczą się jeszcze resztki rozmywającego się frontu, a następnie w zachodniej i północno zachodniej Polsce warunki atmosferyczne będzie kształtował niż Egbert przesuwający się nad południowy Bałtyk. Będzie z nim związany front okluzji.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 12 stycznia 2023, front okluzji w Polsce, silny wiatr na zachodzie i północy

W czwartek miejscami przelotny deszcz, w Sudetach śnieg

W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże, miejscami z okresowymi przejaśnieniami, ale przez pas południowy i centralny kraju z zachodu na wschód do wieczora będzie się przesuwał również obszar rozpogodzeń, zwłaszcza od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę i Górny Śląsk, Ziemie Łódzką po częściowo Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską, Małopolskę i Podkarpacie. Na tym obszarze pojawi się pasmo większych przejaśnień i rozpogodzeń przesuwające się z zachodu na wschód, najpóźniej na Podkarpaciu. Od zachodu za nim ponownie zacznie rosnąć zachmurzenie.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 12 stycznia 2023

Pogoda 12 stycznia 2023, front i niż w Polsce, godzinowa mapa opadów

Początkowo o poranku zanikający deszcz pojawi się miejscami na wschodzie i południowym wschodzie Polski, zwłaszcza między południem Podlasia, wschodem Mazowsza, Lubelszczyzną po Podkarpacie, wschodnią Ziemie Świętokrzyską i Małopolskę. Będzie to opad z zanikającego frontu. Z kolei na zachodzie i północnym zachodzie kraju wkroczy kolejny front, tym razem okluzji.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 12 stycznia 2023

Pogoda 12 stycznia 2023, gdzie popada deszcz, w Sudetach śnieg

Deszcz z tego frontu popada miejscami na zachodzie i północy, od niemal całego wybrzeża przez Kujawy, Pomorze Zachodnie, częściowo Wielkopolskę po Dolny Śląsk i Ziemie Lubuską. W Sudetach popada również śnieg.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 01:00, 13 stycznia 2023

Pogoda 12 stycznia 2023, front z niżem w Polsce, mocniej popada na zachodzie w nocy

Kolejna strefa opadów obejmie całą zachodnią Polskę w trakcie nocy z 12/13 stycznia i będzie się przesuwać dalej w głąb kraju.

Nadal wysokie temperatury w Polsce

Temperatury pozostaną na wysokim poziomie, jak na styczeń. Spodziewamy się maksymalnie, od 1/4 st. C. miejscami w rejonach podgórskich, 5-7 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 8-9, być może lokalnie 10 st. C. na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 12 stycznia 2023

Pogoda 12 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy okresami porywisty, południowy i południowo zachodni. Na północy w województwie pomorskim i zachodniopomorskim oraz na zachodzie w lubuskim i dolnośląskim w porywach do 50-60 km/h, na Przedgórzu Sudeckim i wysoko w Tatrach do 65 km/h, a w Sudetach powyżej 100 km/h. Ciśnienie z upływem dnia zacznie spadać. W południe w Bydgoszczy wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!