| |
Zagrożenie!
Pogoda na 12 listopada 2022. Wysokie ciśnienie i gnijący antycyklon w Polsce. Nieliczne pogodne regiony

Pogoda na 12 listopada 2022. Wysokie ciśnienie i gnijący antycyklon w Polsce. Nieliczne pogodne regiony

Nadal pozostajemy pod wpływem antycyklonu, ale jak to zwykle bywa wyż o tej porze roku nie zawsze w całym kraju jest pogodny i dziś znowu to się potwierdzi - zapowiada pogoda w sobotę 12 listopada 2022. Przeważający obszar kraju znajdzie się pod zachmurzeniem podinwersyjnym, ale będą również nieliczne pogodne regiony. O obecności wyżu nadal będzie świadczyć wysokie ciśnienie. Początkowo miejscami możliwe mgły, najdłużej utrzymujące się lokalnie na północy i północnym wschodzie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską i obszar pogodny o godzinie 06:30. Dane: Eumetsat

Pogoda 12 listopada 2022, wysokie ciśnienie w Polsce i gnijący antycyklon

Pogoda na dziś, sobota 12 listopada 2022

Polska nadal pozostanie pod wpływem wyżu Charly z centrum nad Bałkanami. Z północy napłynie nieco bardziej wilgotne powietrze, a przez to w strefie podinwersyjnej z łatwością będą się utrzymywać chmury warstwowe stopniowo rozszerzające zasięg w głąb kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 12 listopada 2022, antycyklon z wysokim ciśnieniem w Polsce

W sobotę zgniły wyż w Polsce i nieliczne pogodne regiony

W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, lokalnie z niewielkimi przejaśnieniami. O poranku zachmurzenie warstwowe obejmuje północne i wschodnie regiony kraju, od Pomorza Zachodniego przez województwo pomorskie, kujawsko pomorskie, warmińsko mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie po częściowo centralne i północne Podkarpacie oraz miejscami woj. świętokrzyskie i północną część łódzkiego. Lokalnie na północnym wschodzie niewykluczona mżawka.

Prognoza zachmurzenia w Polsce o godzinie 13:00, 12 listopada 2022

Pogoda 12 listopada 2022, zachmurzenie w Polsce

Pogodnie o poranku jest na zachodzie i południu, od centrum i południa Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski przez Dolny Śląsk, Opolszczyznę, Górny Śląsk, Małopolskę, południe Ziemi Łódzkiej po południe Podkarpacia. Ten pogodny obszar z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem lub z rozpogodzeniami do niemal bezchmurnego nieba będzie się jednak w ciągu dnia zmniejszał w kierunku południowym.

Prognoza zachmurzenia w Polsce o godzinie 19:00, 12 listopada 2022

Pogoda 12 listopada 2022, wysokie ciśnienie i coraz bardziej pochmurny antycyklon w Polsce

Do wieczora pogodnie będzie już tylko miejscami w województwach południowych. Przez cały dzień najlepsza pogoda będzie na południu, zwłaszcza w górach, od Sudetów przez Tatry po Beskid Niski.

Temperatury bez większych zmian

Ochłodzenie obejmie cały kraj dopiero w przyszłym tygodniu, a wcześniej temperatury nie ulegną większej zmianie. Spodziewamy się maksymalnie, od 9-12 st. C. miejscami na wschodzie i w centrum, do 13-15 st. C. na pozostałym obszarze kraju. 

Prognozowana temperatura w Polsce, 12 listopada 2022

Pogoda 12 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami silny na północy. Ciśnienie w Polsce nadal wysokie

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, zachodni i północno zachodni. Okresami silniej powieje, od województwa pomorskiego po podlaskie, w porywach do 40-60 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 12 listopada 2022

Pogoda 12 listopada 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać i nadal pozostanie na wysokim poziomie. W Sanoku w południe wyniesie 1033 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!