| |
Zagrożenie!
Pogoda na 12 lipca 2022. Ulewy i wichury na wschodzie Polski. Niż Zelda z Białorusi namiesza

Pogoda na 12 lipca 2022. Ulewy i wichury na wschodzie Polski. Niż Zelda z Białorusi namiesza

Przed nami dzień ze wzrostem temperatury i poprawą warunków pogodowych w niemal całej zachodniej połowie kraju - zapowiada pogoda we wtorek 12 lipca 2022. Zupełnie inaczej będzie na wschodzie i północnym wschodzie, zwłaszcza na obszarze od Podlasia i Mazur po Lubelszczyznę i wschodnie krańce Mazowsza. W tej części kraju pojawią się ulewy związane z niżem Zelda znad Białorusi, ponadto wystąpią wichury ze względu na zwiększony gradient ciśnienia. Na pozostałym obszarze wschodniej i południowo wschodniej Polski popada tylko miejscami i przelotnie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Wichury na wschodzie i północnym wschodzie Polski. Prognozowane maksymalne porywy wiatru 13.07

Pogoda 12 lipca 2022, ulewy i wichury na wschodzie Polski, niż Zelda

Pogoda na dziś, wtorek 12 lipca 2022

Niemal cała zachodnia połowa Polski znajdzie się dziś na skraju wyżu Iosif znad zachodniej Europy, a na wschodzie i północnym wschodzie kraju zaznaczy się niż Zelda znad Białorusi z nasuwającą się z północy na południe strefą frontu atmosferycznego. W rejonie frontu wystąpią opady i nasili się wiatr.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 12 lipca 2022, wichury i ulewy w Polsce, niż Zelda

We wtorek ulewy na wschodzie i północnym wschodzie Polski

W ciągu dnia na zachodzie, północy i północnym zachodzie Polski, będzie przeważnie pogodnie z niewielkim i miejscami okresowo umiarkowanym zachmurzeniem, tylko lokalnie przejściowo rosnącym do dużego, ale na ogół opadów. 

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, 12 lipca 2022

Pogoda 12 lipca 2022, mapa opadów w Polsce

Z kolei na wschodzie, północnym wschodzie i południowym wschodzie, od Podlasia i Mazur przez Lubelszczyznę, wschodnie Mazowsze po Podkarpacie, Małopolskę i południe Śląska, będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i duże, a na północnym wschodzie przez większą część dnia całkowite. Na tym obszarze szczególnie od Podlasia i Mazur po Lubelszczyznę będzie się z upływem godzin nasuwać się strefa wielkoskalowych opadów deszczu. Na pozostałym obszarze południowo wschodniej Polski popada tylko miejscami i przelotnie. Niewykluczone, że lokalnie pojawi się burza.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 20:00, 12 lipca 2022

Pogoda 12 lipca 2022, gdzie popada w Polsce, mapa opadów

Część opadów wielkoskalowych obejmie wieczorem lub w nocy 12/13.07 również wschodnie i północno wschodnie dzielnice Podkarpacia. W ciągu najbliższej doby na wymienionym obszarze spadnie od 20, do lokalnie ponad 50 mm wody.

Prognozowana suma opadów w Polsce, do godziny 10:00, 13 lipca 2022

Pogoda 12 lipca 2022, prognozowana suma opadów w Polsce

Temperatury wzrosną na zachodzie Polski

Wtorek przyniesie wreszcie oczekiwany wzrost temperatury poza wschodnią Polską. Spodziewamy się maksymalnie, od 17-22 st. C. na przeważającym obszarze kraju (najchłodniej na Podlasiu, Mazurach oraz w rejonach podgórskich), do 23-25 st. C. na zachodzie. Najwyższe temperatury, od Pomorza Zachodniego przez Ziemie Lubuską i zachodnią Wielkopolskę po północne i centralne dzielnice Dolnego Śląska. 

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 12 lipca 2022

Pogoda 12 lipca 2022, temperatura w Polsce

Wichury na wschodzie i północnym wschodzie Polski. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr będzie umiarkowany, na północy, wschodzie i północnym wschodzie, a także w rejonach podgórskich okresami silny i porywisty, do 50-85 km/h, zwłaszcza w województwie podlaskim, warmińsko mazurskim, na wschodzie i północy Mazowsza oraz miejscami na Lubelszczyźnie. Ciśnienie będzie spadać, w południe w Białymstoku wyniesie 1008 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!