| |
Zagrożenie!
Pogoda na 12 grudnia 2022. Odsuwający niż Brygida przyniesie śnieżyce w Polsce. Spadnie 5-15 cm śniegu

Pogoda na 12 grudnia 2022. Odsuwający niż Brygida przyniesie śnieżyce w Polsce. Spadnie 5-15 cm śniegu

Niż Brygida odsuwający się na północny wschód Europy przyniesie dziś w wielu regionach kraju ponownie opady śniegu, miejscami o natężeniu śnieżycy - zapowiada pogoda w poniedziałek 12 grudnia 2022. Lokalnie nad morzem przejściowo pojawi się również deszcz ze śniegiem. Śnieg nieco mocniej w ciągu najbliższej doby popada okresami szczególnie na południu Dolnego Śląska oraz w głębi Małopolski, Górnego Śląska, Podkarpacia, Ziemi Świętokrzyskiej i Łódzkiej oraz na Warmii i Mazowszu. Miejscami pokrywa śnieżna wzrośnie o 5-15 cm. Całodobowy mróz utrzyma się we wschodniej i południowej Polsce. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 12 grudnia 2022, śnieżyca w Polsce związana z niżem Brygida, spadnie 5-15 cm śniegu

Pogoda na dziś, poniedziałek 12 grudnia 2022

Polska nada będzie się znajdować w zasięgu niżu Brygida z centrum nad pograniczem Łotwy i Estonii. Jego centrum będzie się przesuwać dalej na północny wschód Europy, ale niż kręcąc się odwrotnie do wskazówek zegara będzie jednocześnie ponownie podrzucał strefę opadów śniegu, miejscami o umiarkowanym natężeniu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 12 grudnia 2022, śnieżyca w Polsce, niż Brygida nadal przynosi śnieg

W poniedziałek w wielu regionach Polski będą możliwe okresami opady śniegu

To będzie na ogół dzień z zachmurzeniem dużym i całkowitym, aczkolwiek miejscami na północy i zachodzie, zwłaszcza między województwem pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko pomorskim po dzielnice Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej mogą się okresami pojawić większe przejaśnienia.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 11:00, 12 grudnia 2022

Pogoda 12 grudnia 2022, gdzie będzie śnieżyca w Polsce

W ciągu dnia śnieg okresami popada w wielu regionach kraju, szczególnie w południowej połowie Polski, a także miejscami na północy i wschodzie. Nad morzem miejscami popada również deszcz ze śniegiem.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 17:00, 12 grudnia 2022

Pogoda 12 grudnia 2022, mapa opadów śniegu w Polsce

Mróz utrzyma się na wschodzie i południu Polski

W poniedziałek miejscami utrzyma się całodobowy mróz w Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od -4/-1 st. C. w dzielnicach wschodnich i południowych, do 0-4 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa temperatura nad morzem).

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 12 grudnia 2022

Pogoda 12 grudnia 2022, temperatura w Polsce, gdzie będzie mróz

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami i okresami silniejszy, zwłaszcza na północnym wschodzie, porywisty, północny i zachodni. Miejscami wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne. Po południu, wieczorem oraz w nocy wiatr silniej powieje nad morzem, zwłaszcza wzdłuż wschodniego wybrzeża w woj. pomorskim, szczególnie w Zatoce Gdańskiej, w porywach do 85 km/h. Ciśnienie będzie rosnąć, w południe we Wrocławiu wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!