| |
Zagrożenie!
Pogoda na 12 czerwca 2022. Przelotny deszcz i burze tylko lokalnie. Gorąco na południowym zachodzie Polski

Pogoda na 12 czerwca 2022. Przelotny deszcz i burze tylko lokalnie. Gorąco na południowym zachodzie Polski

Przed nami dość przyjemny ostatni dzień weekendu, bo nie będzie brakować chwil ze słońcem, a jeśli się bardziej zachmurzy, przelotnie popada i zagrzmi to tylko lokalnie - zapowiada pogoda w niedzielę 12 czerwca 2022. W wielu regionach Polski możemy liczyć na przyjemną letnią temperaturę, a na południowym zachodzie, zwłaszcza na Dolnym Śląsku oraz na południu Ziemi Lubuskiej zrobi się gorąco do 29 stopni. Ponownie, jak to bywało często w minionych tygodniach, najniższą temperaturę będziemy notować nad morzem. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:55, 12 czerwca 2022

Pogoda 12 czerwca 2022, gorąco na Dolnym Śląsku, burze i przelotne opady tylko lokalnie w Polsce

Pogoda na dziś, niedziela 12 czerwca 2022

Nad Polską znajduje się dziś mało aktywna strefa frontu atmosferycznego rozciągająca się z południowego zachodu na północny wschód. W jej rejonie w ciągu dnia odczujemy miejscami okresowy wzrost zachmurzenia, a przelotne opady jeśli wystąpią to będą rozproszone i lokalne. Poza strefą frontową będzie sporo chwil ze słońcem.

Prognozowany układ baryczny w Europie o godzinie 14:00, 12 czerwca 2022

Pogoda 12 czerwca 2022, gorąco w Polsce, przelotny deszcz i burza tylko lokalnie

W niedzielę pogodnie i miejscami gorąco. Przelotne opady i burze tylko lokalnie

To będzie przeważnie dość pogodny dzień z umiarkowanym i małym zachmurzeniem, początkowo miejscami na północy, zachodzie, południu i wschodzie kraju jest niemal bezchmurny. Z upływem godzin gdzieniegdzie po południu lub wieczorem zachmurzenie okresowo wzrośnie i wtedy, głównie w centrum i na południowym zachodzie lokalnie mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze, punktowo z gradem, będą to jednak zjawiska bardzo lokalne i rozproszone.

Prognozowane bardzo rozproszone i nieliczne opady, jakie mogą wystąpić w Polsce po południu, 12 czerwca 2022

Pogoda 12 czerwca 2022, mapa opadów w Polsce

Sytuacja zacznie się zmieniać w nocy 12/13 czerwca, gdy przelotnych opadów i lokalnych burz nad Polską może być nieco więcej, ale nadal będą one mieć charakter bardzo rozproszony. Niebawem wydamy aktualizację prognozy burzowej dla Polski na najbliższą dobę.

Prognozowane rozproszone opady i lokalne burze w Polsce, do godziny 05:00, 13 czerwca 2022

Pogoda noc 12/13 czerwca 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Gorąco i ciepło w Polsce

Niedziela przyniesie letnie temperatury na przeważającym obszarze Polski jedynie na północy, zwłaszcza nad morzem oraz w rejonach podgórskich będzie trochę chłodniej. Spodziewamy się maksymalnie, od 22-26 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 27-29 st. C. miejscami na południu i południowym zachodzie.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 12 czerwca 2022

Pogoda 12 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami silniejszy nad morzem, w górach i lokalnie w rejonie burz. Ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie przeważnie słaby, nad morzem okresami umiarkowany, na ogół z kierunków zachodnich, na południowym wschodzie z kierunków północnych. Okresami silniej powieje wysoko w górach oraz lokalnie w rejonie nielicznych burz. Ciśnienie w ciągu dnia nieznacznie spadnie, w południe w Ustce wyniesie 1020 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!