| |
Zagrożenie!
Pogoda na 11 września 2022. Zablokowany niż z powiewem jesieni w Polsce. Deszcz i lokalne burze. Zimno na Podlasiu

Pogoda na 11 września 2022. Zablokowany niż z powiewem jesieni w Polsce. Deszcz i lokalne burze. Zimno na Podlasiu

To nie będzie ciepły i pogodny dzień, a wręcz przeciwnie - zapowiada pogoda w niedzielę 11 września 2022. Przed nami zaawansowany powiew jesieni szczególnie we wschodniej połowie kraju, gdzie z północy na południe będzie wędrować strefa jednostajnych opadów deszczu, dodatkowo lokalnie na krańcach południowych mogą wystąpić burze, punktowo z gradem. Zimno będzie szczególnie na Podlasiu z temperaturą poniżej 10 st. C. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 11 września 2022, deszcz i lokalne burze w Polsce, zimno na Podlasiu

Pogoda na dziś, niedziela 11 września 2022

Polska jest pod wpływem niżu z centrum nad Białorusią. Nad tym krajem połączył się płytki niż z pozostałościami po wypełniającym się cyklonie Peggy. Ośrodek ten został zablokowany przez wyż rosyjski i obecnie zacznie ponownie wycofywać się nad zachodnią Ukrainę, gdzie ostatecznie się wypełni. W tym czasie w Polsce będzie przynosił w rejonie frontu okluzji zaawansowany powiew jesieni z opadami deszczu wędrującymi tym razem z północy na południe.

Prognoza układu barycznego w Polsce i Europie o godzinie 14:00

Pogoda 11 września 2022, deszcz, burze i chłodno w Polsce

W niedzielę pochmurno i deszczowo. Przejaśnienia na zachodzie i północnym zachodzie

Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie będzie duże i całkowite, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, a także na południowym zachodzie. Z północy na południe będzie wędrować strefa jednostajnych opadów deszczu. Popada szczególnie od Podlasia i Mazur przez Mazowsze, Lubelszczyznę, Ziemie Świętokrzyską po Podkarpacie, Małopolskę i Górny Śląsk. Miejscami może popadać również na zachodzie i południowym zachodzie kraju, ale będą to tylko opady przelotne. Od wybrzeża przez Kujawy, częściowo Wielkopolskę po Ziemie Lubuską szczególnie w drugiej połowie dnia jest szansa miejscami na większe przejaśnienia. Niebawem zaktualizujemy prognozę burz dla Polski.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce do godziny 17:00, 11 września 2022

Pogoda 11 września 2022, mapa opadów w Polsce

Dodatkowo na południu kraju, zwłaszcza w rejonach podgórskich mogą również wystąpić lokalne burze, punktowo z gradem. W wysokich Tatrach powyżej 2200-2300 m n.p.m. deszcz powinien przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. 

Zimna niedziela na północnym wschodzie Polski

Temperatura nie będzie szczególnie rozpieszczać w strefie jednostajnym opadów i całkowitego zachmurzenia na północnym wschodzie kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 7-12 st. C. na Podlasiu, Mazurach oraz częściowo na Lubelszczyźnie (szczególnie na północy), do 13-19 st. C. na pozostałym obszarze, lokalnie 20 st. C. na zachodzie lub północnym zachodzie Polski.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 11 września 2022

Pogoda 11 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami umiarkowany i porywisty. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z północnego zachodu. Lokalnie silniej powieje w rejonie burz oraz na terenach podgórskich.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 11 września 2022

Pogoda 11 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć. W południe w Białymstoku wyniesie 1007 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!