| |
Zagrożenie!
Pogoda na 11 września 2021. Burze od Pomorza po Dolny Śląsk. Pogodnie na wschodzie Polski

Pogoda na 11 września 2021. Burze od Pomorza po Dolny Śląsk. Pogodnie na wschodzie Polski

Po okresie bardzo słonecznej i wyżowej pogody, do Polski wkroczyły zapowiadane zmiany. Pojawiły się na zachodzie kraju miejscami przelotne opady deszczu i burze, ale wcześniej temperatura wzrosła, było gorąco, we Wrocławiu panował niemal upał, gdy temperatura osiągnęła prawie 29 stopni C. Dziś 11.09 strefa frontowa przesunie się w głąb Polski, pojawi się więcej opadów i burz, stabilna pogoda utrzyma się jednak na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie nadal będzie ciepło, miejscami gorąco i pogodnie.

Pogoda na sobotę 11 września 2021, prognoza pogody dla Polski, będą burze, pogodnie na wschodzie

Pogoda na dziś, sobota 11 września 2021

W sobotę 11.09 na wschodzie i południowym wschodzie Polski zaznaczy się skraj wyżu, a na zachodzie i północy nasz kraj znajdzie się w zasięgu zatoki niżowej związanej z niżem znad Skandynawii, z którym będzie związany front okluzji przesuwający się z zachodu w głąb kraju.

Prognozowana sytuacja baryczna w Polsce i Europie

Pogoda na dziś, sobota 11 września 2021, prognoza pogody dla Polski

Stabilna, słoneczna pogoda z niewielkim i wysokim zachmurzeniem pierzastym, miejscami niemal bezchmurnym niebem utrzyma się na wschodzie i południowym wschodzie Polski, od Mazur i Podlasia przez Lubelszczyznę, Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską, po Podkarpacie, Małopolskę i Górny Śląsk. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże z przejaśnieniami. W ciągu dnia miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, zwłaszcza od Pomorza po Dolny Śląsk, wieczorem również na Opolszczyźnie i Warmii. Najwięcej burz wystąpi w godzinach popołudniowych. W ich rejonie lokalnie może spaść do 20 mm wody.

Burz najwięcej na zachodzie i północy Polski

W ciągu dnia najwięcej przelotnych opadów i miejscami burz spodziewamy się na obszarze, od Pomorza przez po Dolny Śląsk. Burzom mogą lokalnie towarzyszyć opady gradu i silniejsze porywy wiatru.

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 14

Pogoda 11 września 2021, gdzie będą burze w Polsce, prognoza burz, mapa pogodowa

Stosowną prognozę burz na najbliższą dobę 11/12.09 niebawem zaktualizujemy na mapie burzowej.

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 16

Pogoda 11 września 2021, prognoza burz w Polsce, gdzie zagrzmi, czy będzie grad

Temperatura wysoka, nadal ciepło, miejscami gorąco

Przed uaktywnieniem się opadów i burz, dziś 11.09 w Polsce nadal będzie ciepło i miejscami gorąco. Spodziewamy się maksymalnie, od 20-23 st. C. miejscami w rejonie Szczecina, na zachodzie Ziemi Lubuskiej oraz w rejonach podgórskich, 24-26 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 27-28 st. C. miejscami, od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemie Łódzką po Dolny Śląsk i Opolszczyznę.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00

Pogoda 11 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr słaby, tylko w rejonie burz silniejszy

Wiatr w sobotę 11.09, będzie słaby i umiarkowany, południowo zachodni i zachodni. W czasie burz porywisty, lokalnie w porywach około 70 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce

Pogoda 11 września 2021, prognoza pogody, wiatr w Polsce

Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Bydgoszczy wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!