| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda na 11 września 2021. Burze od Pomorza po Dolny Śląsk. Pogodnie na wschodzie Polski

Po okresie bardzo słonecznej i wyżowej pogody, do Polski wkroczyły zapowiadane zmiany. Pojawiły się na zachodzie kraju miejscami przelotne opady deszczu i burze, ale wcześniej temperatura wzrosła, było gorąco, we Wrocławiu panował niemal upał, gdy temperatura osiągnęła prawie 29 stopni C. Dziś 11.09 strefa frontowa przesunie się w głąb Polski, pojawi się więcej opadów i burz, stabilna pogoda utrzyma się jednak na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie nadal będzie ciepło, miejscami gorąco i pogodnie.

Pogoda na sobotę 11 września 2021, prognoza pogody dla Polski, będą burze, pogodnie na wschodzie

Pogoda na dziś, sobota 11 września 2021

W sobotę 11.09 na wschodzie i południowym wschodzie Polski zaznaczy się skraj wyżu, a na zachodzie i północy nasz kraj znajdzie się w zasięgu zatoki niżowej związanej z niżem znad Skandynawii, z którym będzie związany front okluzji przesuwający się z zachodu w głąb kraju.

Prognozowana sytuacja baryczna w Polsce i Europie

Pogoda na dziś, sobota 11 września 2021, prognoza pogody dla Polski

Stabilna, słoneczna pogoda z niewielkim i wysokim zachmurzeniem pierzastym, miejscami niemal bezchmurnym niebem utrzyma się na wschodzie i południowym wschodzie Polski, od Mazur i Podlasia przez Lubelszczyznę, Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską, po Podkarpacie, Małopolskę i Górny Śląsk. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże z przejaśnieniami. W ciągu dnia miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, zwłaszcza od Pomorza po Dolny Śląsk, wieczorem również na Opolszczyźnie i Warmii. Najwięcej burz wystąpi w godzinach popołudniowych. W ich rejonie lokalnie może spaść do 20 mm wody.

Burz najwięcej na zachodzie i północy Polski

W ciągu dnia najwięcej przelotnych opadów i miejscami burz spodziewamy się na obszarze, od Pomorza przez po Dolny Śląsk. Burzom mogą lokalnie towarzyszyć opady gradu i silniejsze porywy wiatru.

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 14

Pogoda 11 września 2021, gdzie będą burze w Polsce, prognoza burz, mapa pogodowa

Stosowną prognozę burz na najbliższą dobę 11/12.09 niebawem zaktualizujemy na mapie burzowej.

Prognozowany zasięg opadów i burz w Polsce, do godziny 16

Pogoda 11 września 2021, prognoza burz w Polsce, gdzie zagrzmi, czy będzie grad

Temperatura wysoka, nadal ciepło, miejscami gorąco

Przed uaktywnieniem się opadów i burz, dziś 11.09 w Polsce nadal będzie ciepło i miejscami gorąco. Spodziewamy się maksymalnie, od 20-23 st. C. miejscami w rejonie Szczecina, na zachodzie Ziemi Lubuskiej oraz w rejonach podgórskich, 24-26 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 27-28 st. C. miejscami, od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemie Łódzką po Dolny Śląsk i Opolszczyznę.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00

Pogoda 11 września 2021, prognoza temperatury w Polsce

Wiatr słaby, tylko w rejonie burz silniejszy

Wiatr w sobotę 11.09, będzie słaby i umiarkowany, południowo zachodni i zachodni. W czasie burz porywisty, lokalnie w porywach około 70 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce

Pogoda 11 września 2021, prognoza pogody, wiatr w Polsce

Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Bydgoszczy wyniesie 1015 hPa.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz