| |
Zagrożenie!
Pogoda na 11 stycznia 2023. Front chłodny wkroczy z zachodu. Deszcz będzie sunął w głąb Polski

Pogoda na 11 stycznia 2023. Front chłodny wkroczy z zachodu. Deszcz będzie sunął w głąb Polski

W ciągu najbliższej doby przez Polskę z zachodu na wschód zacznie wędrować kolejny front atmosferyczny, tym razem chłodny z opadami deszczu - zapowiada pogoda w środę 11 stycznia 2023. Do późnego wieczora popada, zwłaszcza w niemal całej północno zachodniej połowie kraju. Na północy oraz w Sudetach miejscami spodziewamy się również okresami silniejszego wiatru. Temperatury nadal będą powyżej normy. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognoza zasięgu frontu i opadów deszczu w Polsce, do godziny 16:00

Pogoda 11 stycznia 2023, front chłodny z deszczem wkroczy do Polski

Pogoda na dziś, środa 11 stycznia 2023

Polska nadal będzie pozostawać w zasięgu obszaru niskiego ciśnienia związanego z niżami atlantyckimi. W ciągu najbliższej doby bezpośrednio na warunki pogodowe wpłynie chłodny front atmosferyczny, jaki w drugiej połowie dnia nasunie się do zachodniej Polski. Będzie on związany z niżem Delf, jedynie krańce południowo wschodnie będą przejściowo na skraju wyżu znad Rosji.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 11 stycznia 2023, front chłodny z deszczem w Polsce wkroczy z zachodu

W środę w drugiej połowie dnia na zachodzie wkroczy chłodny front z deszczem

W zachodniej połowie kraju przed wkroczeniem frontu będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i miejscami duże, ale z okresowymi większymi przejaśnieniami, a nawet gdzieniegdzie z rozpogodzeniami, szczególnie od Kujaw po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Później od zachodu zachmurzenie zacznie rosnąć wraz z nasuwaniem się strefy frontowej z deszczem, a w Sudetach także śniegu.

Prognozowany zasięg chłodnego frontu z deszczem w Polsce, do godziny 19:00, 11 stycznia 2023

Pogoda 11 stycznia 2023, deszcz w Polsce przyniesie chłodny front atmosferyczny

Na pozostałym obszarze wschodniej połowy kraju będzie przeważać zachmurzenie duże lub całkowite, początkowo lokalnie z mgłą, w ciągu dnia tylko miejscami z niewielkimi przejaśnieniami. W regionach wschodnich lokalnie może również wystąpić mżawka bądź słaby deszcz, a wieczorem, głównie na Podkarpaciu pojawią się także większe przejaśnienia. 

Prognoza zasięgu frontu z deszczem w Polsce, do godziny 22:00, 11 stycznia 2023

Pogoda 11 stycznia 2023, front chłodny z deszczem w Polsce

Front z deszczem do końca dnia dotrze do obszaru, od Pomorza Gdańskiego i Warmii przez Kujawy, Wielkopolskę, po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i częściowo Ziemie Łódzką. W nocy przesunie się na wschód od tego obszaru, ale zacznie słabnąć.

Temperatury nadal powyżej styczniowej normy

Spodziewamy się temperatury maksymalnej, od 2-3 st. C. miejscami na Suwalszczyźnie oraz w rejonie Podhala, do 4-8 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najwyższa temperatura jest prognozowana między Ziemią Lubuską i Dolnym Śląskiem.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 11 stycznia 2023

Pogoda 11 stycznia 2023, temperatura w Polsce

Silny wiatr okresami na północy i w Sudetach

Wiatr będzie słaby i umiarkowany na północy okresami porywisty, z kierunków południowych. Na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach oraz na północy w województwie pomorskim i miejscami w zachodniopomorskim w porywach do 50-65 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 11 stycznia 2023

Pogoda 11 stycznia 2023, prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia będzie spadać. W południe w Białymstoku wyniesie 1019 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!