| |
Zagrożenie!
Pogoda na 11 sierpnia 2022. Burze i opady na południu Polski. Prawie upał na zachodzie

Pogoda na 11 sierpnia 2022. Burze i opady na południu Polski. Prawie upał na zachodzie

Na przeważającym obszarze Polski czeka nas dziś sporo słońca z letnią temperaturą, wyjątkiem będą dzielnice południowo wschodnie kraju - zapowiada pogoda w czwartek 11 sierpnia 2022. W tej części na warunki atmosferyczne wpłynie górny niż, który miejscami w ciągu dnia przyniesie przelotne opady deszczu i lokalne burze, punktowo z drobnym gradem. Konwekcja ruszy już w pierwszej części dnia i będzie się przesuwać znad Ukrainy na zachód i południowy zachód. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg i suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 11 sierpnia 2022, burze z gradem na południu Polski, prawie upał na zachodzie

Pogoda na dziś, czwartek 11 sierpnia 2022

Polska znajduje się nadal w zasięgu wyżu Oscar, który jest bardzo dobrze widoczny na mapie synoptycznej przedstawiającej dolną troposferę. Na mapach tych jednak nie widać górnego niżu, który dziś znad Ukrainy namiesza w pogodzie na południowym wschodzie kraju. Niż ten zaciągnie chwiejną i wilgotną masę powietrza oraz spowoduje wystąpienie przelotnych opadów i miejscami burz.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00 bez widocznego górnego niżu nad pograniczem Polski i Ukrainy

Pogoda 11 sierpnia 2022, górny niż, będą burze na południu Polski

W czwartek słonecznie na znacznym obszarze Polski. Przelotne opady i lokalne burze na południowym wschodzie

Na przeważającym obszarze kraju możemy dziś liczyć na słoneczną pogodę z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, początkowo nawet miejscami z bezchmurnym niebem.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:30, 11 sierpnia 2022

Pogoda 11 sierpnia 2022, zachmurzenie w Polsce

Sytuacja w trakcie dnia zacznie się jednak zmieniać nad dzielnicami południowo wschodnimi, gdzie znad Ukrainy będzie się nasuwać strefa zachmurzenia konwekcyjnego znad Ukrainy. Zachmurzenie wzrośnie tutaj do umiarkowanego i okresami dużego z przejaśnieniami i miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i lokalne burze, punktowo z gradem.

Prognoza zasięgu i lokalnych burz w Polsce, do godziny 14:00, 11 sierpnia 2022

Pogoda 11 sierpnia 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Przelotnie popada i zagrzmi miejscami, zwłaszcza na Podkarpaciu, w Małopolsce, na Ziemi Świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie po Górny Śląsk i lokalnie Opolszczyznę w ciągu najbliższej doby. Niebawem wydamy zaktualizowaną prognozę burz dla Polski.

Gorąco na zachodzie Polski

Górny niż trochę namiesza w pogodzie, bo ograniczy wtargnięcie ciepłego powietrza do Polski z upałem. Wprawdzie będzie ciepło i miejscami gorąco, ale na upał na znacznym obszarze kraju musimy jeszcze poczekać. Spodziewamy się maksymalnie, od 22-25 st. C. w południowo wschodniej połowie kraju, do 26-29 st. C. miejscami na zachodzie i północnym zachodzie. Nieco chłodniej będzie w rejonach podgórskich Podhala i Bieszczadów.

Prognozowana temperatura maksymalna w godzinach popołudniowych, 11 sierpnia 2022

Pogoda 11 sierpnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie nieznacznie spadnie

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno wschodni i wschodni lub z kierunków zmiennych. Silniej powieje w rejonie burz, miejscami w porywach do 40-65 km/h. 

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 11 sierpnia 2022

Pogoda 11 sierpnia 2022, mapa wiatru w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia nieznacznie spadnie. W południe w Tarnowie wyniesie 1024 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!