| |
Zagrożenie!
Pogoda na 11 października 2022. Front chłodny odsuwa się z Polski. Miejscami deszcz na wschodzie

Pogoda na 11 października 2022. Front chłodny odsuwa się z Polski. Miejscami deszcz na wschodzie

Do Polski minionej doby wkroczył chłodny front atmosferyczny, który dziś zalega jeszcze na wschodzie i południowym wschodzie kraju i tam miejscami przyniesie przelotny deszcz - zapowiada pogoda we wtorek 11 października 2022. Na pozostałym obszarze kraju, od zachodu ponownie zaczniemy się dostawać pod wpływ antycyklonu. Temperatury pozostaną na umiarkowanym i niskim poziomie, a wiatr okresami silniej powieje nad morzem. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 11:00

Pogoda 11 października 2022, front chłodny odsuwa się z Polski, na wschodzie miejscami deszcz

Pogoda na dziś, wtorek 11 października 2022

Polska na wschodzie i południowym wschodzie kraju jest jeszcze pod wpływem mało aktywnego chłodnego frontu atmosferycznego, który do końca dnia odsunie się nad Ukrainę. W jego miejsce od zachodu wkroczy kolejny antycyklon. Centrum wyżu Wim znajduje się dziś nad Kanałem La Manche.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 11 października 2022, chłodny front atmosferyczny nad Polską, później wkroczy antycyklon

We wtorek słaby i przelotny zanikający deszcz na wschodzie. Na zachodzie poprawa pogody

W ciągu dnia na znacznym obszarze kraju będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, zwłaszcza od Wybrzeża i Warmii przez Kujawy, Wielkopolskę po Ziemie Lubuską, Pomorze Zachodnie i Dolny Śląsk, jedynie lokalnie na wybrzeżu zachmurzenie może okresowo wzrosnąć i tam punktowo jeszcze niewykluczony przelotny deszcz.

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 14:00, 11 października 2022

Pogoda 11 października 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, ale z postępującymi przejaśnienia od zachodu. Wyjątkiem będą dzielnice południowo wschodnie, zwłaszcza Podkarpacie, Małopolska, Lubelszczyzna, Ziemia Świętokrzyska oraz południowe i wschodnie Mazowsze po południowo wschodnie Podlasie, gdzie przez znaczną część dnia utrzyma się przewaga zachmurzenia dużego i tutaj miejscami pojawi się słaby i przelotny deszcz, szczególnie na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w Małopolsce i na Ziemi Świętokrzyskiej.

Umiarkowane i niskie temperatury w Polsce

Na ponowny wzrost temperatur w Polsce do wartości osiągających lub przekraczających 20 st. C. musimy jeszcze poczekać. Spodziewamy się dziś maksymalnie, od 13, do 17 st. C. 

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 11 października 2022

Pogoda 11 października 2022, temperatura w Polsce

Wiatr miejscami silny nad morzem. Ciśnienie rośnie

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, na północy chwilami porywisty. Silniej powieje nad morzem, zwłaszcza w województwie pomorskim, w porywach miejscami do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 14:00, 11 października 2022

Pogoda 11 października 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia będzie rosnąć. W południe w Radomiu wyniesie 1023 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!