| |
Zagrożenie!
Pogoda na 11 maja 2022. Gorąco w Polsce. Lokalne przelotne opady deszczu i burze na północy

Pogoda na 11 maja 2022. Gorąco w Polsce. Lokalne przelotne opady deszczu i burze na północy

Przed nami dzień z powiewem lata na przeważającym obszarze Polski - przewiduje pogoda w środę 11 maja 2022. Jedynie na północy będzie chłodniej i tam lokalnie przelotnie popada, mogą wystąpić również nieliczne punktowe burze. Gorąco będzie szczególnie w południowej połowie kraju. Chłodniej znowu nad samym morzem. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Gorący dzień w Polsce, prognozowana temperatura w o godzinie 15:00

Pogoda 11 maja 2022, szczegółowa prognoza pogody dla Polski, gorący dzień

Pogoda na dziś, środa 11 maja 2022

Polska znajduje się dziś pomiędzy skrajem słabnącego wyżu Wolf znad Morza Czarnego i nasuwającą się zatoką niżową na północy z pofalowanym frontem atmosferycznym. Przed frontem do kraju napływa ciepła masa powietrza z zachodu i południowego zachodu.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 11 maja 2022, gorąco w Polsce, pofalowany front na północy

W środę pogodnie i gorąco. Większe zachmurzenie, lokalne opady i burze na północy

W południowej połowie kraju będzie pogodnie z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem, a na pozostałym obszarze zaznaczy się zachmurzenie umiarkowane i miejscami duże, zwłaszcza na północnych regionach. W tej części kraju, zwłaszcza między Pomorzem Zachodnim, a Podlasiem miejscami może przelotnie popadać deszcz, a lokalnie niewykluczona jest również burza.

Prognozowane lokalne opady w Polsce, do godziny 20:00, 11 maja 2022

Pogoda 11 maja 2022, mapa opadów w Polsce

Front przybierze na intensywności w nocy z 11/12 maja. Wówczas w wielu regionach północnej Polski, od województwa zachodniopomorskiego przez północne dzielnice lubuskiego, wielkopolskiego, Kujawy, Pomorze Gdańskie po Warmię, Mazury i Podlasie może przelotnie popadać, lokalnie mogą wystąpić również burze.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, noc 11/12 maja 2022

Pogoda noc 11/12 maja 2022, prognoza opadów w Polsce

Na termometrach powiew lata

To będzie dzień z powiew lata w wielu regionach Polski. Już wczoraj zanotowaliśmy pierwszy gorący dzień w tym sezonie, gdy temperatura w Słubiach wzrosła do 25,5 st. C. Dziś spodziewamy się maksymalnie, od 24, do 28, lokalnie 29 st. C. na przeważającym obszarze kraju. Chłodniej ponownie będzie na północy oraz w rejonach podgórskich, tam do 17-23 st. C., lokalnie niższa temperatura nad samym morzem.

Wiatr okresami silniejszy na zachodzie

Wiatr jest słaby i umiarkowany, okresami będzie porywisty na zachodzie, południu i północy, z południowego zachodu. W rejonie lokalnych burz w porywach do około 60 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru, 11 maja 2022

Pogoda 11 maja 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie spada, w południe w Gdańsku wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!