| |
Zagrożenie!
Pogoda na 11 listopada 2022. Antycyklon Charly nad Polską. Przynosi wysokie ciśnienie, ale nie wszystkie regiony będą pogodne

Pogoda na 11 listopada 2022. Antycyklon Charly nad Polską. Przynosi wysokie ciśnienie, ale nie wszystkie regiony będą pogodne

Minionej nocy cała Polska dostała się pod wpływ antycyklonu Charly, ale wyż nie wszędzie przyniesie pogodną aurę w dniu święta Niepodległości - przewiduje pogoda w piątek 11 listopada 2022. Większe zachmurzenie przez cały dzień utrzyma się w północno wschodniej połowie kraju. Lokalnie na krańcach północnych lub północno wschodnich niewykluczona mżawka lub słaby przelotny deszcz. O poranku miejscami możliwa zanikająca mgła. Na przejaśnienia i rozpogodzenia możemy liczyć szczególnie na zachodzie i południu kraju. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:45. Dane: Eumetsat / Windy

Pogoda 11 listopada 2022, antycyklon Charly w Polsce, przynosi wysokie ciśnienie

Pogoda na dziś, piątek 11 listopada 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu wyżu Charly z centrum nad pograniczem Austrii i Słowenii z tendencją do przesunięcia się kolejnej doby w kierunku Rumunii. Antycyklon będzie bezpośrednio wpływał na warunki atmosferyczne w naszym kraju.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 11 listopada 2022, antycyklon w Polsce, nie we wszystkich regionach pogodnie

W piątek regiony pochmurne i pogodne w Polsce

W ciągu dnia w północno wschodniej połowie kraju, od całego wybrzeża, w tym Pomorza Zachodniego przez Kujawy, Warmię, Mazury, Podlasie, północne i centralne Mazowsze po przeważający obszar Lubelszczyzny będzie przeważać zachmurzenie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami. Lokalnie na krańcach północnych lub północno wschodnich kraju może się zdarzyć mżawka lub słaby i przelotny deszcz.

Prognozowany zasięg lokalnej mżawki lub słabego deszczu w Polsce, do godziny 13:00, 11 listopada 2022

Pogoda 11 listopada 2022, zachmurzenie w Polsce

Na pozostałym obszarze Polski będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i okresami małe, początkowo miejscami z przewagą dużego. Rozpogodzenia będą w ciągu dnia możliwe na zachodzie i południu, szczególnie od Ziemi Lubuskiej przez południe Wielkopolski, Dolny i Górny Śląsk, Opolszczyznę, Małopolskę po częściowo Podkarpacie.

Temperatury najwyższe na Dolnym Śląsku

Temperatury pozostaną na poziomie powyżej normy klimatycznej. Spodziewamy się maksymalnie, od 9-10 st. C. na północnym wschodzie, do 11-15 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce, 11 listopada 2022

Pogoda 11 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami silny na północy, zwłaszcza nad morzem. Ciśnienie wysokie i stabilne

Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, ale w północnej Polsce, zwłaszcza na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo zachodni i zachodni.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 11 listopada 2022

Pogoda 11 listopada 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie jest wysokie i nie będzie się znacząco zmieniać. W Krośnie w południe wyniesie 1032 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!