| |
Zagrożenie!
Pogoda na 11 grudnia 2022. Śnieżny front sunie w głąb Polski. Mróz i śnieżyca w wielu regionach

Pogoda na 11 grudnia 2022. Śnieżny front sunie w głąb Polski. Mróz i śnieżyca w wielu regionach

Wiele osób, które do końca wątpiło w prognozy zapowiadające śnieżyce, dziś będą przecierać oczy, bo zima z południa zaatakowała Polskę i ze śnieżnym frontem będzie się przesuwać w głąb kraju - zapowiada pogoda w niedzielę 11 grudnia 2022. W ciągu najbliższej doby miejscami jeszcze spadnie sporo śniegu i pokrywa śnieżna w wielu regionach będzie mieć ponad 10-35 cm śniegu. Na tym jeszcze nie koniec bo w kolejnych dniach znowu miejscami spadnie śnieg. Całodobowy mróz utrzyma się niemal w całym kraju. Sprawdźmy, gdzie przesunie się śnieżny front. Zapraszamy na prognozę pogody.

Śnieżny front nad Polską. Prognoza zasięgu opadów śniegu do godziny 10:00

Pogoda 11 grudnia 2022 zima w Polsce i śnieżny front niesie śnieżyce

Pogoda na dziś, niedziela 11 grudnia 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu niżu Brygida w jego strefie frontu atmosferycznego. Centrum niżu przesuwa się przez Ukrainę w kierunku Białorusi. 

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 11 grudnia, niż Brygida ze śnieżycą w Polsce

W niedzielę śnieżyca na południu, wschodzie po północny wschód Polski

Zachmurzenie na północy i północnym zachodzie kraju będzie duże, ale miejscami z większymi przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite. Z południa w głąb Polski przez wschodnie i południowo wschodnie dzielnice kraju będzie się przemieszczać strefa frontowa ze śnieżycą. Miejscami opady będą mieć umiarkowane i intensywne natężenie.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 13:00, 11 grudnia 2022

Pogoda 11 grudnia 2022 śnieżyca sunie przez Polskę

Opady śniegu w ciągu dnia będą się rozciągać od Podlasia przez Lubelszczyznę, Mazowsze (szczególnie wschodnie i południowe dzielnice), Ziemie Świętokrzyską, miejscami wschodnią i południową część Ziemi Łódzkiej (z mniejszym natężeniem), po Podkarpacie, Małopolskę, Górny Śląsk i Opolszczyznę. Ponadto przelotne opady śniegu pojawią się miejscami również na zachodzie, południowym zachodzie oraz w strefie wybrzeża. 

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 16:00, 11 grudnia 2022

Pogoda 11 grudnia 2022, gdzie będzie śnieżyca w Polsce

Największa intensywność opadów śniegu w Polsce będzie we wschodnich i początkowo południowo wschodnich dzielnicach kraju, a później ze stopniowym zmniejszaniem natężenia wraz z upływem dnia i przesuwania się głównego obszaru śnieżycy nad północną Lubelszczyznę i Podlasie.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 19:00, 11 grudnia 2022

Pogoda 11 grudnia 2022, śnieżny front w Polsce, gdzie jest śnieżyca

W ciągu doby we wskazanych regionach kraju spadnie sporo śniegu. Miejscami będzie ponad 10-35 cm śniegu, od Podlasia po Małopolskę, Podkarpacie i Górny Śląsk.

Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej w Polsce, do godziny 07:00, 12 grudnia 2022

Pogoda 11-12 grudnia 2022, prognoza pokrywy śnieżnej w Polsce

Całodobowy mróz w Polsce z nielicznymi wyjątkami

Do Polski napłynęła chłodniejsza arktyczna masa powietrza i dziś spodziewamy się całodobowego mrozu na przeważającym obszarze kraju. Temperatura maksymalna wyniesie, od -4/-1 st. C. na przeważającym obszarze kraju (w rejonach podgórskich miejscami chłodniej), do 0-2 st. C. miejscami nad morzem.

Prognozowana temperatura w Polsce i godzinie 13:00, 11 grudnia 2022

Pogoda 11 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr na zachodzie Polski będzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, a na wschodzie i w górach okresami również dość silny, z kierunków północnych. Wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie w drugiej połowie dnia zacznie rosnąć, w południe w Lublinie wyniesie 998 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!