| |
Zagrożenie!
 Pogoda na 11 czerwca 2022. Zanikające ulewy i burze na południowym wschodzie. Gorąco na zachodzie Polski

Pogoda na 11 czerwca 2022. Zanikające ulewy i burze na południowym wschodzie. Gorąco na zachodzie Polski

Początkowo zanikające miejscami ulewy i burze będą jeszcze możliwe na południowym wschodzie Polski, później warunki atmosferyczne na ogół będą stabilne w całym kraju - zapowiada pogoda w sobotę 11 czerwca 2022. Minionej doby ulewne opady deszczu spowodowały zalania i podtopienia miejscami na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, gdzie wkroczył klaster burzowy znad Ukrainy. Opady te będą dziś stopniowo zanikać i jest nawet szansa na ponowny wzrost temperatury i większe przejaśnienia. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:55

Pogoda 11 czerwca 2022, zanikające ulewy i burze na południowym wschodzie, gorąco na zachodzie Polski

Pogoda na dziś, sobota 11 czerwca 2022

Polska znajduje się dziś w zasięgu wyżu Cenk znad pogranicza Austrii i Szwajcarii, jedynie w trakcie dnia zachmurzeniem i być może lokalnym przelotnym deszczem na północnym zachodzie zaznaczy się strefa frontowa związana z byłym cyklonem tropikalnym Alex. Z kolei na południowym wschodzie znajduje się ustępująca i wypełniająca strefa frontowa z opadami.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 11 czerwca 2022, gorąco na zachodzie Polski, zanikające ulewy na Podkarpaciu

W sobotę poprawa pogody. Zanikające ulewy i gasnące burze początkowo na południowym wschodzie

Sobota na ogół przyniesie w Polsce poprawę pogody. Zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane i małe, tylko miejscami okresowo duże. Początkowo zanikające ulewy i gasnące burze będą jeszcze możliwe miejscami na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Aktualnie strefa opadów rozciąga się od Zamościa przez Jarosław i rejon Łańcuta po Rymanów. Burze o poranku występują na południu Lubelszczyzny w rejonie Zamościa. Potwierdzają to dane z radaru opadów.

Prognoza zasięgu lokalnych opadów i wielkości zachmurzenia w Polsce do godziny 14:00, 11 czerwca 2022

Pogoda 11 czerwca 2022, mapa opadów

Lokalny przelotny słaby deszcz może się ponadto zdarzyć na północnym zachodzie i północy kraju, ale będą to bardzo punktowe i nieznaczące opady. Na pozostałym obszarze możemy liczyć na stabilną pogodę.

Miejscami będzie gorąco. Poczujemy letnią temperaturę

To będzie przeważnie dzień z przyjemną letnią temperaturą niemal w całej Polsce. Spodziewamy się maksymalnie, od 21-25 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 26-27 st. C. na zachodzie, zwłaszcza miejscami na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce. Chłodniej będzie tylko miejscami nad samym morzem, zwłaszcza na Półwyspie Helskim oraz w rejonach podgórskich.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 11 czerwca 2022

Pogoda 11 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie ustępujących burz. Ciśnienie stabilne

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i północno zachodni, nieco silniejszy w rejonie gasnących burz oraz okresami w Bieszczadach. 

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 11 czerwca 2022

Pogoda 11 czerwca 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie jest stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Gdańsku wyniesie 1022 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!