| |
Zagrożenie!
Pogoda na 10 września 2022. Burze, ulewy i grad w Polsce. Najwięcej opadów na południowym wschodzie

Pogoda na 10 września 2022. Burze, ulewy i grad w Polsce. Najwięcej opadów na południowym wschodzie

W ciągu dnia z południa wkroczą ulewy do Polski, miejscami wystąpią również burze - zapowiada pogoda w sobotę 10 września 2022. Najwięcej opadów w ciągu najbliższej doby spodziewamy się na południowym wschodzie kraju, od Górnego Śląska przez Małopolskę, Podkarpacie po Lubelszczyznę. Lokalnych zjawisk burzowych najwięcej będzie na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Opady miejscami będą intensywne i mogą powodować lokalne zalania i podtopienia. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00

Pogoda 10 września 2022, burze i ulewy pojawią się w Polsce

Pogoda na dziś, sobota 10 września 2022

Polska pozostaje w zasięgu rozległego pola obniżonego ciśnienia związanego z wypełniającym się ośrodkiem Peggy znad Krajów Beneluksu, dodatkowo nad południowo wschodnimi regionami zaznaczy się nowy płytki niż, który zacznie w pobliżu pogranicza Polski i Ukrainy wędrować w kierunku Białorusi. Niż ten przyniesie ulewy.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 10 września 2022, niż w Polsce przyniesie burze i ulewy

W sobotę burze i ulewy w Polsce

Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie będzie duże i całkowite, tylko miejscami, głównie na zachodzie i północy z większymi przejaśnieniami, a na krańcach zachodnich kraju okresowo z rozpogodzeniami. W wielu regionach zachodniej i południowo zachodniej Polski wystąpią przelotne opady deszczu i lokalne burze, punktowo z gradem, a na południowym wschodzie kraju będą się nasuwać również opady jednostajne, tzw. opady wielkoskalowe.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 17:00, 10 września 2022

Pogoda 10 września 2022, mapa opadów w Polsce, gdzie zagrzmi

W ciągu najbliższej doby najwięcej deszczu spadnie, od Górnego Śląska przez Małopolskę, Podkarpacie po Lubelszczyznę oraz południowe krańce Ziemi Świętokrzyskiej i Łódzkiej. Na tym obszarze miejscami suma opadów do niedzielnego 11.09 poranka może sięgnąć około 20-75 mm wody na m2 ziemi. W innych regionach popada tylko miejscami i przelotnie, zwłaszcza na zachodzie i południowym zachodzie kraju. Wieczorem oraz w nocy zasięg opadów zacznie się zmniejszać i przenosić szczególnie do wschodniej i częściowo północno wschodniej Polski, zwłaszcza między południem Podlasia, a wschodnią częścią Mazowsza po Lubelszczyznę i częściowo Podkarpacie. Wkrótce wydamy aktualizację prognozy burz na kolejną dobę.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 23:00, 10 września 2022

Pogoda 10 września 2022, godzinowa dokładna prognoza opadów

Niskie temperatury w Polsce w rejonie opadów

Najwyższe temperatury zanotujemy na krańcach zachodnich Polski, gdzie jest szansa na okresowe większe przejaśnienia lub rozpogodzenia. Spodziewamy się maksymalnie, od 11-13 st. C. na północnym wschodzie, 14-19 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 20-22 st. C. na zachodzie.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 10 września 2022

Pogoda 10 września 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy tylko w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków wschodnich, a na zachodzie z kierunków zmiennych. Silniej powieje tylko miejscami w rejonie burz, w porywach do 50-70 km/h.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce bez uwzględnienia burz, 10 września 2022

Pogoda 10 września 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Katowicach wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!