| |
Zagrożenie!
Pogoda na 10 stycznia 2023. Ulewa i śnieżyca na południu. Płytki niż z frontem nad Polską

Pogoda na 10 stycznia 2023. Ulewa i śnieżyca na południu. Płytki niż z frontem nad Polską

Minionej nocy do południowej i południowo wschodniej Polski wkroczyła ulewa i śnieżyca i w ciągu dnia na froncie opady będą się stopniowo przesuwać na północny wschód kraju - zapowiada pogoda we wtorek 10 stycznia 2023. Śnieg spadnie miejscami w rejonach podgórskich i górskich, od południowych regionów Górnego Śląska przez Małopolskę po Beskid Niski i Bieszczady na Podkarpaciu. Na pozostałym obszarze wschodniej i południowo wschodniej Polski popada deszcz, jedynie na Podlasiu miejscami również deszcz ze śniegiem i śnieg. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza sumy opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda 10 stycznia 2023, front z niżem niesie ulewy i śnieżyce w Polsce

Pogoda na dziś, wtorek 10 stycznia 2023

Wschodnia i południowo wschodnia Polska znajduje się w zasięgu frontu atmosferycznego na którym rozwinął się również płytki niż znad pogranicza Węgier i Rumunii. Pozostały obszar kraju pozostaje w polu obniżonego ciśnienia związanego z niżami znad Skandynawii i Atlantyku. Do kraju napływa powietrze polarnomorskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 10 stycznia 2023, ulewa i śnieżyca na południu Polski, płytki niż z frontem

We wtorek ulewa i śnieżyca na południu i wschodzie Polski

Z upływem dnia we wschodniej i południowej Polsce, od Podlasia przez Lubelszczyznę, częściowo Mazowsze, Podkarpacie, Ziemie Świętokrzyską, po Małopolskę i Górny Śląsk będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 10:00, 10 stycznia 2023

Pogoda 10 stycznia 2023, front z niżem niesie ulewy i śnieżyce w Polsce, najnowsza prognoza

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z szansą na okresowe przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, zwłaszcza w drugiej połowie dnia na zachodzie. Na południu i wschodzie kraju będzie się przemieszczać strefa opadów wielkoskalowych znad Małopolski, Górnego Śląska i Podkarpacia w kierunku Podlasia.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 13:00, 10 stycznia 2023

Pogoda 10 stycznia 2023, najnowsza prognoza ulewy i śnieżycy

Na południu w rejonach podgórskich i górskich, zwłaszcza na Górnym Śląsku, w Małopolsce, a później również na Podkarpaciu spodziewamy się śnieżycy. Miejscami spadnie do 2-20 cm śniegu, a wysoko w Tatrach nawet o 30-40 cm wzrośnie pokrywa śnieżna.

Prognozowany zasięg opadów deszczu i śniegu w Polsce, do godziny 16:00, 10 stycznia 2023

Pogoda 10 stycznia 2023, gdzie spadnie deszcz i śnieg w Polsce

Późnym popołudniem i wieczorem miejscami deszcz ze śniegiem i śnieg popada również na wschodnich krańcach Podlasia i lokalnie na Lubelszczyźnie. Generalnie omawiany front przyniesie opady na obszarze, od Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia przez częściowo Ziemie Świętokrzyską, Lubelszczyznę, częściowo Mazowsze po Podlasie. Na pozostałym obszarze kraju tylko lokalnie może się pojawić słaby i przelotny deszcz.

Temperatury nadal dodatnie w Polsce

To będzie nadal na ogół dzień z dodatnimi temperaturami w Polsce mimo trwania stycznia, czyli statystycznie najchłodniejszego miesiąca w roku. Spodziewamy się maksymalnie, od -1/3 st. C. na południu Małopolski w rejonie Podhala oraz w rejonie Beskidu Żywieckiego i Suwalszczyzny, do 4-7 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 10 stycznia 2023

Pogoda 10 stycznia 2023, temperatura w Polsce 

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo wschodni, na pozostałym obszarze przeważnie z kierunków zachodnich. Silniej powieje okresami w górach, zwłaszcza w Tatrach oraz w drugiej połowie dnia w Bieszczadach, w porywach do 60-70 km/h i tam miejscami wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie będzie rosnąć, w południe w Tarnowie wyniesie 1013 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!