| |
Zagrożenie!
Pogoda na 10 października 2022. Wyż nad Polską. Początkowo miejscami przymrozki i zanikająca mgła

Pogoda na 10 października 2022. Wyż nad Polską. Początkowo miejscami przymrozki i zanikająca mgła

Po nocy z lokalnymi przymrozkami we wschodniej i południowej Polsce temperatury ponownie wzrosną do przyjemnego i umiarkowanego poziomu, ale początkowo miejscami mogą zalegać mgły - zapowiada pogoda w poniedziałek 10 października 2022. Nasz kraj nadal pozostaje pod wpływem odsuwającego się wyżu Vangelis. Nocne przymrozki wystąpiły na większym obszarze niż się spodziewaliśmy. Ujemną temperaturę notowano nie tylko przy gruncie, ale także lokalnie na wysokości 2m. Przykładem mogą być Kozienice, gdzie temperatura spadła do -2 st. C., a także Rzeszów z temperaturą -0,7 st. C. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zdjęcie satelitarne Polski z widocznymi rozpogodzeniami i mgłą szczególnie miejscami na wschodzie Polski o godzinie 06:15. Dane: Eumetsat

Pogoda 10 października 2022, wyż nad Polską, początkowo przymrozki i ustępująca mgła

Pogoda na dziś, poniedziałek 10 października 2022

Polska pozostaje pod wpływem wyżu Vangelis z centrum nad Ukrainą. Nad krajem zalega chłodna masa powietrza polarnomorskiego.

Prognozowany układ baryczny nad Europą o godzinie 14:00

Pogoda 10 października 2022, Polska pod wpływem wyżu o poranku miejscami przymrozki i mgła

W poniedziałek początkowo miejscami ustępująca mgła. W dalszej części dnia pogodnie

Z upływem dnia na przeważającym obszarze Polski będzie słonecznie z niewielkim i miejscami umiarkowanym zachmurzeniem, a we wschodniej połowie kraju okresami niemal bezchmurnie. Początkowo jednak miejscami we wschodniej Polsce, a także lokalnie w innych regionach może zalegać dość szybko ustępująca mgła.

Prognozowane zachmurzenie nad Polską o godzinie 20:00, 10 października 2022

Pogoda 10 października 2022, zachmurzenie nad Polską

W drugiej połowie dnia miejscami zachmurzenie zacznie rosnąć do umiarkowanego i lokalnie dużego w zachodniej połowie kraju. Lokalnie niektóre modele przewidują późnym popołudniem lub wieczorem przelotny deszcz, zwłaszcza na wybrzeżu, ale nie jest to pewne.

Po przymrozkach umiarkowane temperatury w Polsce

Temperatury w ciągu dnia ponownie wzrosną. Spodziewamy się maksymalnie, od 13-15 st. C. na wschodzie i północnym wschodzie, do 16-19 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, zwłaszcza na Opolszczyźnie. To będą przyjemne temperatury po nocy z lokalnymi przymrozkami. Na naszej stacji w Rzeszowie, pierwszy raz w tym sezonie zanotowaliśmy temperaturę ujemną i to na wysokości 2m. O godzinie 06:54 było -0,7 st. C.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 10 października 2022

Pogoda 10 października 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silny w Sudetach. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr na wschodzie i południowym wschodzie kraju będzie słaby, a na pozostałym obszarze okresami umiarkowany, południowy i południowo wschodni. Silniej przejściowo powieje nad morzem, a także na Przedgórzu Sudeckim, w porywach do 50-70 km/h. Początkowo silniej powieje również w Sudetach, w porywach do 90 km/h, później wiatr stopniowo zacznie słabnąć do 70-80 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 14:00, 10 października 2022

Pogoda 10 października 2022, prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie w ciągu dnia wraz z odsuwaniem wyżu będzie spadać. W południe w Augustowie wyniesie 1026 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!