| |
Zagrożenie!
Pogoda na 10 listopada 2022. Front z deszczem i śniegiem przechodzi przez Polskę. Od zachodu wkroczy antycyklon

Pogoda na 10 listopada 2022. Front z deszczem i śniegiem przechodzi przez Polskę. Od zachodu wkroczy antycyklon

Przez Polskę przechodzi front atmosferyczny niosący miejscami opady deszczu, a w Tatrach również deszczu ze śniegiem i śniegu. Front do wieczora opuści wschodnie i południowo wschodnie dzielnice kraju i wtedy od zachodu dostaniemy się pod wpływ antycyklonu - zapowiada pogoda w czwartek 10 listopada 2022. Wiatr okresami silniej powieje nad morzem oraz w górach, zwłaszcza w Sudetach. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 10:00

Pogoda 10 listopada 2022, front z deszczem i śniegiem w Polsce, od zachodu wkroczy antycyklon

Pogoda na dziś, czwartek 10 listopada 2022

Przez Polskę przechodzi front atmosferyczny związany z niżem Philomena znad Skandynawii. Za frontem dostaniemy się pod wpływ coraz silniejszego wyżu Charly. Front jest obecnie nad południowymi i centralnymi dzielnicami kraju i rozciąga się po Podlasie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 10 listopada 2022, front atmosferyczny z deszczem w Polsce

W czwartek odsuwający się front z deszczem i śniegiem w Tatrach

W ciągu dnia w północno zachodniej połowie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Przelotny deszcz wystąpi tylko lokalnie, głównie w województwie pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko pomorskim. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie duże, gdzieniegdzie z postępującymi przejaśnieniami. Początkowo o poranku miejscami możliwa ustępująca mgła i umiarkowane zachmurzenie na południowym wschodzie.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 13:00, 10 listopada 2022

Pogoda 10 listopada 2022, mapa opadów deszczu w Polsce, gdzie popada

Strefa frontowa z opadami deszczu o poranku rozciąga się, od Górnego Śląska i częściowo wschodniej Opolszczyzny przez Ziemie Łódzką, Mazowsze po Mazury. W dalszej części dnia front z deszczem przesunie się nad pozostałe wschodnie i południowo wschodnie dzielnice kraju. W wysokich Tatrach dodatkowo popada deszcz ze śniegiem i śnieg. Wieczorem front opuści Polskę i przesunie się za naszą wschodnią granicę. 

Temperatury nadal umiarkowane i powyżej normy

Temperatury będą nieco niższe w rejonie frontu, ale nadal w kraju powyżej normy dla tej pory roku. Spodziewamy się maksymalnie, od 9, do 14 st. C. Nieco chłodniej będzie w rejonach podgórskich, zwłaszcza na południu Małopolski.

Prognozowana temperatura w Polsce, 10 listopada 2022

Pogoda 10 listopada 2022, temperatura w Polsce

Wiatr okresami silniejszy nad morzem oraz w Sudetach. Ciśnienie rośnie

Wiatr na ogół będzie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, zachodni i południowo zachodni. Silniej powieje chwilami również w Sudetach, w porywach do 60 km/h. Wiatr słaby będzie w woj. wschodnich i południowo wschodnich.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 13:00, 10 listopada 2022

Pogoda 10 listopada 2022, mapa wiatru w Polsce

Ciśnienie z upływem dnia będzie rosnąć. W południe w Radomiu wyniesie 1022 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!