| |
Zagrożenie!
Pogoda na 10 grudnia 2022. Będzie atak zimy w Polsce. Śnieżyca wieczorem wkroczy z południa

Pogoda na 10 grudnia 2022. Będzie atak zimy w Polsce. Śnieżyca wieczorem wkroczy z południa

W ciągu najbliższej doby do południowej i południowo wschodniej Polski wkroczy zapowiadana główna strefa śnieżycy i nastąpi atak zimy - zapowiada pogoda w sobotę 10 grudnia 2022. Umiarkowane i intensywne opady śniegu przyniesie niż Brygida kierujący się z południowej Europy w pobliże Polski i Ukrainy. Atak zimy rozpocznie się wieczorem i będzie kontynuowany w nocy. Z kolei na północy kraju na znacznym obszarze wróci całodobowy mróz. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów śniegu w Polsce, do godziny 19:00

Pogoda 10 grudnia 2022, atak zimy i śnieżyca w Polsce, niż Brygida

Pogoda na dziś, sobota 10 grudnia 2022

Polska pozostaje w polu obniżonego ciśnienia, dodatkowo w ciągu najbliższej doby na warunki atmosferyczne w południowej i południowo wschodniej Polsce wpłynie front atmosferyczny związany z niżem Brygida przesuwającym się z południowej Europy w kierunku Ukrainy w pobliżu Polski. Właśnie z tej strefy pojawi się śnieżyca.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 10 grudnia 2022, niż Brygida przyniesie śnieżyce w Polsce i atak zimy

W sobotę wieczorem wkroczy śnieżyca na południu Polski

To będzie dzień na ogół z zachmurzeniem dużym i całkowitym w Polsce, jedynie miejscami na północy, zwłaszcza w województwie pomorskim i zachodniopomorskim z szansą na większe okresowe przejaśnienia, a nawet lokalne rozpogodzenia do zachmurzenia umiarkowanego i małego. W ciągu dnia lokalnie między Lubelszczyzną, Mazowszem, Ziemią Łódzką po Dolny Śląsk i południe Ziemi Lubuskiej pojawią się przelotne opady śniegu, a na Podkarpaciu również deszczu bądź deszczu ze śniegiem.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 22:00, 10 grudnia 2022

Pogoda 10 grudnia 2022, atak zimy w Polsce, gdzie będzie śnieżyca

Sytuacja zacznie się zmieniać pod wieczór, gdy z południa nad południową i południowo wschodnią Polskę zacznie się nasuwać śnieżyca. Wówczas opady śniegu, początkowo lokalnie deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu zaczną obejmować coraz większy obszar, od Podkarpacia przez Małopolskę po Górny Śląsk, Opolszczyznę i miejscami Dolny Śląsk (zwłaszcza południe regionu).

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 04:00, 11 grudnia 2022

Pogoda noc 10/11 grudnia 2022, gdzie będzie śnieżyca w Polsce

W nocy obszar śnieżycy zacznie się rozszerzać w kierunku Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyzny oraz południowego i wschodniego Mazowsza i miejscami Ziemi Łódzkiej. Zasięg opadów śniegu na Dolnym Śląsku ograniczy się do dzielnic południowych.

Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej w Polsce, do godziny 07:00, 11 grudnia 2022

Pogoda 10-11 grudnia 2022, ile i gdzie spadnie śnieg w Polsce

W ciągu najbliższej doby najwięcej śniegu spadnie na Podkarpaciu, we wschodniej Małopolsce po południowo wschodnią Lubelszczyznę. Na tym obszarze pokrywa śnieżna w niedzielny 11.12 poranek może sięgać od 6, do 22 cm.

Mróz na północy Polski

W północnej Polsce utrzyma się całodobowy mróz. Spodziewamy się od -3/0 st. C. w całym północnym pasie województw, od Pomorza Zachodniego po Podlasie, a także w kujawsko pomorskim, oraz w rejonach podgórskich, do 0-3 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa początkowo na krańcach południowo wschodnich).

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 10 grudnia 2022

Pogoda 10 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie słaby, północno wschodni i północny, tylko na wybrzeżu przeważnie zmienny. W górach zacznie się nasilać wieczorem i w nocy. Wtedy będzie okresami silny i może powodować zawieje i zamiecie śnieżne, zwłaszcza w Bieszczadach i Tatrach. Ciśnienie bez większych zmian, w południe w Katowicach wyniesie 1006 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!