| |
Zagrożenie!
Pogoda na 10 czerwca 2022. Burze i ulewy na wschodzie Polski. Wcześniej zrobi się gorąco

Pogoda na 10 czerwca 2022. Burze i ulewy na wschodzie Polski. Wcześniej zrobi się gorąco

Stabilne warunki atmosferyczne czekają nas dziś na zachodzie Polski, a na wschodzie miejscami wystąpią burze i ulewy - zapowiada pogoda w piątek 10 czerwca 2022. Słaby wyż na zachodzie będzie stopniowo spychał na wschód front atmosferyczny ze strefą konwergencji. Lokalnie wystąpią burze i ulewy, ale tym razem już na zdecydowanie mniejszym obszarze. Przed uaktywnieniem komórek burzowych ponownie zrobi się gorąco na wschodzie kraju, gdzie wczoraj zanotowaliśmy pierwszy upał w tym sezonie. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:25

Pogoda 10 czerwca 2022, burze i ulewy na wschodzie Polski, miejscami gorąco

Pogoda na dziś, piątek 10 czerwca 2022

Nad Polską znajduje się dziś nadal front atmosferyczny rozciągający się z południa na północ, ale od zachodu będzie on spychany przez słaby wyż Cenk znad Niemiec. Za frontem będzie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie, a przed frontem zalega cieplejsze z dużą zawartością wilgoci i niestabilności.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 10 czerwca 2022, front atmosferyczny spychany przez wyż, burze i ulewy na wschodzie Polski

W piątek na wschodzie i południu lokalne ulewy i burze

W ciągu dnia na zachodzie Polski, będzie pogodnie z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem, zwłaszcza od Pomorza Zachodniego po częściowo Dolny Śląsk, aczkolwiek początkowo miejscami może się jeszcze zaznaczyć przewaga dużego zachmurzenia. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, we wschodnim pasie Polski, zwłaszcza od Mazur i Podlasia po Podkarpacie w ciągu dnia z okresowymi rozpogodzeniami. Miejscami na tym obszarze pojawią się przelotne opady deszczu i lokalne burze, punktowo z niewielkim gradem. W ciągu najbliższej doby największe sumy opadów są prognozowane głównie na Podkarpaciu.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce, do godziny 14:00, 10 czerwca 2022

Pogoda 10 czerwca 2022, mapa opadów i burz w Polsce

Rozproszone przelotne opady, ale miejscami intensywne w czasie wypierania frontu, do 10-30 mm, lokalnie 40 mm wystąpią głównie, od Mazur i Podlasia przez częściowo Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską, Lubelszczyznę po Podkarpacie i lokalnie Małopolskę. Zaznaczamy jednak, że tym razem opady będą mieć bardzo ograniczony zasięg i o wiele bardziej rozproszony charakter od wczorajszych ulew i burz. Lokalne zjawiska burzowe są prognozowane głównie we wschodnich województwach. Początkowo lokalnie popada przelotny deszcz również w województwie kujawsko pomorskim, na wschodzie warmińsko mazurskiego, w pomorskim oraz w centrum kraju. Niebawem pojawi się zaktualizowana prognoza burzowa na najbliższą dobę.

Prognoza zasięgu rozproszonych opadów w Polsce, do godziny 17:00, 10 czerwca 2022

Pogoda 10 czerwca 2022, mapa opadów i burz w Polsce, gdzie popada

Gorąco na wschodzie Polski

Wczoraj zanotowaliśmy w Polsce pierwszy upał, najpóźniejszy od 12 lat w danym sezonie. Dziś ponownie zrobi się gorąco na wschodzie kraju. Spodziewamy się maksymalnie, od 18-23 st. C. na przeważającym obszarze kraju, 24-25 st. C. miejscami na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej, do 26-29 st. C. miejscami od Podlasia po Podkarpacie, być może lokalnie 30 st. C. na krańcach wschodnich Lubelszczyzny w rejonie Terespola.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 10 czerwca 2022

Pogoda 10 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr słaby i umiarkowany, północno zachodni. Silniej powieje w rejonie burz, miejscami w porywach do 60-75 km/h. Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Lublinie wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!