| |
Zagrożenie!
Pogoda na 1 października 2022. Front okluzji wkroczy do Polski. Przyniesie deszcz, lokalne burze i wichury w górach

Pogoda na 1 października 2022. Front okluzji wkroczy do Polski. Przyniesie deszcz, lokalne burze i wichury w górach

Drugi miesiąc meteorologicznej jesieni rozpoczniemy miejscami od opadów deszczu, które w ciągu najbliższej doby w Polsce przyniesie front okluzji przemieszczający się z zachodu na wschód kraju - zapowiada pogoda w sobotę 1 października 2022. Lokalnie, głównie na wybrzeżu i na Podkarpaciu mogą wystąpić również burze. Temperatury pozostaną na umiarkowanym i niskim poziomie, a wiatr o sile wichury powieje w górach, szczególnie w Sudetach. O poranku lokalnie jest mglisto. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany zasięg opadów deszczu w Polsce, do godziny 17:00

Pogoda 1 października 2022, front okluzji w Polsce, miejscami deszcz i burze

Pogoda na dziś, sobota 1 października 2022

Na pogodę w Polsce w ciągu najbliższej doby wpłynie front okluzji, jaki w drugiej połowie dnia wkroczy do zachodnich dzielnic kraju. Jest on związany z głębokim cyklonem Walburga znad północnego Atlantyku. Dodatkowo na południowym wschodzie zaznaczy się także wpływ strefy frontowej znad Rumunii. Nad krajem zalega powietrze polarnomorskie.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 1 października 2022, front okluzji przejdzie z zachodu na wschód Polski

W sobotę miejscami opady deszczu. Przed strefą frontową pogodnie na północy i w centrum

Z upływem dnia zachmurzenie będzie umiarkowane i z przewagą dużego, zwłaszcza we wschodniej Polsce. Przed dodarciem strefy frontowej z zachodu przejaśni się i rozpogodzi, szczególnie w centrum i na północy kraju od Warmii i Pomorza Gdańskiego po centrum, ale i tutaj w drugiej połowie dnia zachmurzenie zacznie stopniowo rosnąć. Deszcz popada miejscami, na wschodzie i południowym wschodzie, zwłaszcza początkowo na Podlasiu, a w dalszej części dnia także na Podkarpaciu, w Małopolsce i dalej lokalnie w kierunku centrum, Ziemi Świętokrzyskiej i Mazowsza. O poranku mocniej popada w Bieszczadach. Lokalnie na południowym wschodzie mogą się pojawić również nieliczne burze. 

Prognoza zasięgu opadów deszczu w Polsce, do godziny 20:00

Pogoda 1 października 2022, mapa opadów deszczu w Polsce

Ponadto w trakcie dnia do zachodniej Polski dotrze strefa frontu okluzji, która stopniowo będzie wkraczać w głąb kraju na wschód. Do wieczora dotrze do obszaru, od Pomorza Gdańskiego przez centrum po dzielnice południowe i częściowo Mazowsze. W nocy na niedzielę 1/2.10 front przesunie się dalej na wschód kraju. Z frontu popada słabo i miejscami umiarkowanie.

Prognozowana suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby, do godziny 08:00, 2 października 2022

Pogoda 1 października 2022, prognoza sumy opadów w Polsce

Umiarkowane temperatury w Polsce

Temperatury w Polsce pozostaną na umiarkowanym i niskim poziomie. Spodziewamy się maksymalnie, od 13, do 17 st. C. Chłodniej będzie miejscami w rejonach podgórskich. 

Prognozowana temperatura w Polsce, 1 października 2022

Pogoda 1 października 2022, temperatura w Polsce

Wiatr o sile wichury w Sudetach. Ciśnienie będzie spadać

Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, na wybrzeżu chwilami silniejszy, południowy i południowo zachodni. Mocniej powieje w górach, szczególnie w Sudetach, w porywach do 80-90 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, do godziny 18:00, 1 października 2022

Pogoda 1 października 2022, wiatr w Polsce

Ciśnienie w trakcie dnia wraz z nasuwaniem się frontu z zachodu będzie spadać. W południe w Płocku wyniesie 1012 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!