| |
Zagrożenie!
Pogoda na 1 listopada 2022. Słabnący antycyklon nad Polską. Pogodnie i ciepło na południu i zachodzie. Mglisto i większe zachmurzenie na północy

Pogoda na 1 listopada 2022. Słabnący antycyklon nad Polską. Pogodnie i ciepło na południu i zachodzie. Mglisto i większe zachmurzenie na północy

Przed nami dzień uroczystość Wszystkich Świętych, która przyniesie bardzo urozmaiconą pogodę, bo będą zarówno regiony pogodne i ciepłe, jak również bardziej pochmurne, mgliste i chłodniejsze - zapowiada pogoda we wtorek 1 listopada 2022. Antycyklon zapewniający nam stabilne warunki atmosferyczne zacznie stopniowo słabnąć, dodatkowo nad krajem zaznaczy się ciepły wycinek frontu atmosferycznego. Silny wiatr uaktywni się w górach, zwłaszcza w Bieszczadach. Słaby przelotny deszcz lub mżawka wystąpi tylko lokalnie, głównie na północy. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, a najcieplej na południu Polski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognozowany stan pogody w Polsce o godzinie 13:00

Pogoda 1 listopada 2022, słabnący antycyklon i ustępująca mgła, pogodnie i ciepło na południu

Pogoda na dziś, wtorek 1 listopada 2022

Polska będzie na ogół pod wpływem słabnącego wyżu Zachariasz, jednak już w północnej połowie kraju zacznie się zachmurzeniem i tylko lokalnie słabym punktowym przelotnym deszczem zaznaczać mało aktywny ciepły wycinek frontu atmosferycznego. Dodatkowo pod wieczór do zachodnich dzielnic Polski zbliży się kolejny, tym razem chłodny front atmosferyczny.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 1 listopada 2022, najnowsza prognoza pogody dla Polski

We wtorek pogodnie i ciepło na południu, w centrum i na zachodzie. Więcej chmur i miejscami mglisto na północy

Wtorkowy poranek na przeważającym obszarze Polski jest pochmurny i w wielu miejscach mglisty. Pogodnie jest na południu i miejscami w centrum. W ciągu dnia mglista pogoda z niskim zachmurzenie warstwowym utrzyma się na północy i wschodzie, zwłaszcza na Pomorzu, Warmii, Mazurach, Podlasiu, częściowo na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej oraz na południu w rejonie Krakowa oraz w Kotlinach Sudeckich. Na ogół jednak w południowych regionach Polski na południe, od obszaru południowych dzielnic Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski, Ziemi Łódzkiej, Mazowsza i południowej Lubelszczyzny będzie pogodnie, aczkolwiek miejscami wystąpi zachmurzenie umiarkowane i małe. 

Prognoza zachmurzenia i zasięg lokalnych opadów w Polsce, do godziny 16:00, 1 listopada 2022

Pogoda 1 listopada 2022, zachmurzenie i mapa opadów w Polsce

Po południu niewiele się zmieni. Pogodnie i ciepło będzie szczególnie od centrum po Lubelszczyznę, Śląsk, Małopolskę, Podkarpacie i Opolszczyznę. W innych regionach, zwłaszcza na północy i północnym wschodzie nadal będzie pochmurno, dodatkowo na Kujawach, Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach, Podlasiu oraz na północy i częściowo na wschodzie Mazowsza w wielu miejscach widzialność będą ograniczały mgły i zamglenia. Lokalnie w rejonie mgły możliwa mżawka, dodatkowo pod wieczór popada deszcz miejscami również na Pomorzu Zachodnim.

Temperatura najwyższa na południu. Chłodno na północy

Pogoda 1 listopada 2022, temperatura w Polsce

Temperatury będą dziś zróżnicowane w Polsce. Najcieplej będzie w rejonach przejaśnień i rozpogodzeń, czyli miejscami na zachodzie, południu oraz w centrum, a najchłodniej w rejonie zalegania zachmurzenia warstwowego i mgły na północy i północnym wschodzie. W tej części kraju temperatury w prognozach mogą być zawyżone. Spodziewamy się maksymalnie, od 9-13 st. C. miejscami na północy i północnym wschodzie, 14-16 st. C. na znacznym obszarze kraju, do 17-22 st. C. na zachodzie, w centrum i na południu.

Silny wiatr w górach, zwłaszcza w Bieszczadach. Ciśnienie bez większych zmian

Wiatr będzie dziś przeważnie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. Silniej okresami powieje w górach, szczególnie Bieszczadach i Beskidzie Niskim, w porywach do 60-70 km/h.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce do godziny 13:00, 1 listopada 2022

Pogoda 1 listopada 2022, mapa wiatru w Polsce

Ciśnienie nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Poznaniu wyniesie 1016 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!