| |
Zagrożenie!
Pogoda na 1 kwietnia 2022. Atak zimy w Polsce. Spadnie mokry i ciężki śnieg

Pogoda na 1 kwietnia 2022. Atak zimy w Polsce. Spadnie mokry i ciężki śnieg

Do Polski minionej doby wkroczyła strefa umiarkowanych i intensywnych opadów deszczu przechodzących w mokry śnieg i to się dziś nie zmieni - przewiduje pogoda w piątek 1 kwietnia 2022. Na znacznym obszarze kraju będzie padać śnieg, z wyjątkiem głównie Podkarpacia, gdzie nadal utrzyma się przewaga opadów deszczu, to się zmieni w nocy. Ponadto padać nie będzie na północy i północnym zachodzie kraju. Miejscami możliwy jest paraliż na drogach z uwagi na znaczny przyrost pokrywy śnieżnej. Wraz z opadami deszczu i śniegu opadnie również pył saharyjski. Zapraszamy na prognozę pogody.

Zasięg opadów deszczu i śniegu w Polsce na danych radarowych o godzinie 06:45. Dane IMGW

Pogoda 1 kwietnia 2022, prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce

Pogoda na dziś, 1 kwietnia 2022

Polska znajduje się dziś w obszarze pola obniżonego ciśnienia w którym ze wschodu na południowy zachód kraju rozciąga się strefa frontu atmosferycznego związana z płytkimi niżami.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 1 kwietnia 2022, atak zimy w Polsce

W piątek śnieżyca i ulewa w Polsce

W ciągu dnia na północy i zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże i tutaj bez opadów, zwłaszcza od do. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite z możliwymi opadami śniegu, a na południowym wschodzie, zwłaszcza na Podkarpaciu deszczu, lokalnie na krańcach zachodnich przechodzący w deszcz ze śniegiem, a w nocy 1/2 kwietnia w śnieg.

Prognozowana suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby 1/2 kwietnia 2022

Pogoda 1 kwietnia 2022, prognoza sumy opadów w Polsce

Opady śniegu w ciągu dnia, będą występować od południowego Podlasia i Lubelszczyzny przez częściowo Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską i Łódzką, południową Wielkopolskę, po Dolny i Górny Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę, przy czym ta strefa nieco się zwęzi na południowy wschód. Na wspomnianym obszarze w ciągu całego dnia spadnie od kilku do nawet 25 cm śniegu. Na Podkarpaciu deszcz ze śniegiem i śnieg możliwy jest na zachodzie, a w całym regionie w nocy na sobotę.

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce o godzinie 14:00, 1 kwietnia 2022

Pogoda 1 kwietnia 2022, prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu, mapa opadów

Niska temperatura w Polsce

Spodziewamy się maksymalnie od -1/1 st. C. w rejonie opadów śniegu, do 2-7 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 14:00, 1 kwietnia 2022

Pogoda 1 kwietnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr będzie umiarkowany i okresami silniejszy, północno wschodni, lokalnie powodujący zawieje śnieżne. Ciśnienie bez większych zmian. W południe w Kielcach wyniesie 997 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!