| |
Zagrożenie!
Pogoda na 1 grudnia 2022. Całodobowy mróz na wschodzie. Antycyklon ścisnął Polskę

Pogoda na 1 grudnia 2022. Całodobowy mróz na wschodzie. Antycyklon ścisnął Polskę

Pochmurny wyż Erik z antycyklonalną cyrkulacją powietrza nadal nie odpuszcza i początek meteorologicznej zimy w Polsce także będzie kształtowany przez ten ośrodek baryczny - przewiduje pogoda w czwartek 1 grudnia 2022. Na ogół nie powinno padać, tylko lokalnie mogą wystąpić bardzo słabe opady śniegu i mżawki, punktowo marznącej. Całodobowy mróz utrzyma się na wschodzie i północnym wschodzie, zwłaszcza na Podlasiu. O poranku lokalnie możliwe zamglenia i ustępująca mgła. Sprawdźmy szczegółową prognozą pogody.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie 01.12

Pogoda 1 grudnia 2022, całodobowy mróz w Polsce i pochmurny antycyklon

Pogoda na dziś, czwartek 1 grudnia 2022

Polska pozostaje w zasięgu antycyklonu Erik z centrum nad Rosją. Do kraju napływa chłodna masa powietrza ze wschodu Europy. W warstwie podinwersyjnej utrzymuje się nadal sporo wilgoci i nadal będzie przeważać całkowite zachmurzenie warstwowe.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00

Pogoda 1 grudnia 2022, wyż Erik i mróz w Polsce

W czwartek przeważnie pochmurno, lokalnie niewykluczony słaby i przelotny śnieg lub mżawka

To będzie ponownie pochmurny dzień z zachmurzeniem dużym i całkowitym w Polsce. Miejscami w rejonach podgórskich mogą się pojawić okresowe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. Lokalnie mogą wystąpić bardzo słabe i drobne opady przelotnego śniegu i mżawki, punktowo marznącej.

Prognoza drobnych lokalnych opadów i zachmurzenia w Polsce, do godziny 17:00, 1 grudnia 2022

Pogoda 1 grudnia 2022, drobne opady śniegu i mżawki w Polsce

Model ECMWF daje szanse na rozpogodzenia pod wieczór na północnym wschodzie kraju, zwłaszcza na Podlasiu, ale nie jest to pewne. Pozostałe modele nie przewidują rozerwania zachmurzenia w tym rejonie Polski.

Prognozowane ewentualne rozpogodzenia na północnym wschodzie Polski o godzinie 19:00, 1 grudnia 2022

Pogoda 1 grudnia 2022, mapa zachmurzenia w Polsce

Mróz utrzyma się na wschodzie Polski

Początek meteorologicznej zimy będzie chłodny. Miejscami po nocy utrzyma się całodobowy mróz. Spodziewamy się maksymalnie, od -2/0 st. C. na Podlasiu, częściowo na Mazurach, Lubelszczyźnie oraz w rejonach podgórskich, do 1-3 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 1 grudnia 2022

Pogoda 1 grudnia 2022, temperatura w Polsce

Wiatr nadal będzie słaby, tylko miejscami na południu okresami umiarkowany, wschodni. Ciśnienie jest stabilne i nie będzie się znacząco zmieniać. W południe w Kraśniku wyniesie 1028 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!