| |
Zagrożenie!
Pogoda na 1 czerwca 2022. Burze, ulewy i grad w Polsce. Gorąco na południowym wschodzie

Pogoda na 1 czerwca 2022. Burze, ulewy i grad w Polsce. Gorąco na południowym wschodzie

Przez Polskę przechodzi dziś płytki niż górny, który przyniesie miejscami burze, ulewy i grad - przewiduje pogoda w środę 1 czerwca 2022. Popada i zagrzmi szczególnie w północnych i północno wschodnich dzielnicach kraju. Na pozostałym obszarze opady wystąpią tylko miejscami, a na południowym wschodzie po odsunięciu się strefy zachmurzenia z opadami w czasie przejaśnień i rozpogodzeń zrobi się gorąco. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody.

Zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:35

Pogoda 1 czerwca 2022, burze, ulewy i grad w Polsce

Pogoda na dziś, środa 1 czerwca 2022

Nad Polską znajduje się dziś płytki niż górny z centrum przesuwającym się w rejon Warmii. Przyniesie on miejscami szczególnie w północnej połowie kraju i początkowo w centrum i na południu opady deszczu, a także burze, lokalnie z gradem.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 14:00

Pogoda 1 czerwca 2022, płytki górny niż nad Polską

W środę sporo opadów i burz w Polsce, zwłaszcza na północy i północnym wschodzie

W ciągu dnia będzie dominować zachmurzenie umiarkowane i duże, ale z upływem godzin wystąpią również przejaśnienia i rozpogodzenia, zwłaszcza w południowej połowie kraju.

Prognoza zasięgu opadów i miejscami burz w Polsce, do godziny 14:00, 1 czerwca 2022

Pogoda 1 czerwca 2022, opady i burze z gradem w Polsce

Miejscami, początkowo w centrum, na południu i wschodzie będą możliwe stopniowo odsuwające się i zanikające opady deszczu, a w północnej połowie kraju, zwłaszcza w województwach północnych będzie się coraz bardziej uaktywniać konwekcja z burzami niosącymi ulewny deszcz i miejscami grad. Na burze są szczególnie dziś narażone dzielnice północne i północno wschodnie Polski. Na pozostałym obszarze burze mogą wystąpić tylko lokalnie. W rejonie burz może spaść do około 5-25 mm wody.

Gorąco na południowym wschodzie

Początek meteorologicznego lata przyniesie letnie temperatury na południowym wschodzie Polski. Spodziewamy się maksymalnie, od 14-18 st. C. w północnych województwach (najchłodniej nad samym morzem), 19-22 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 23-26 st. C. na południowym wschodzie. Ponownie najcieplej będzie na Podkarpaciu oraz miejscami we wschodniej Małopolsce.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 16:00, 1 czerwca 2022

Pogoda 1 czerwca 2022, temperatura w Polsce

Wiatr silniejszy w rejonie burz. Ciśnienie pod wieczór zacznie rosnąć

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na wschodzie kraju początkowo południowy. Silniej powieje w rejonie burz oraz w Sudetach, miejscami w porywach do 60-75 km/h. Ciśnienie pod wieczór zacznie rosnąć, w południe w Białymstoku wyniesie 1013 hPa.

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 1 czerwca 2022

Pogoda 1 czerwca 2022, wiatr w Polsce

Tradycyjnie zachęcamy do sprawdzenia prognozy burzowej wydanej na kolejną dobę. Na specjalnej mapie burz sprawdzicie prognozowane prawdopodobieństwo burz i ich intensywność. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!