| |
Zagrożenie!
Pogoda. Do Polski napłynęło arktyczne powietrze i spadł śnieg. Do końca tygodnia możliwy mróz w nocy

Pogoda. Do Polski napłynęło arktyczne powietrze i spadł śnieg. Do końca tygodnia możliwy mróz w nocy

Jeszcze wczoraj 29 marca na południowym wschodzie Polski mieliśmy powiew wiosny z temperaturą przekraczającą 16 st. C. Pogoda w ciągu minionej 29/30.03 doby zmieniła się diametralnie. Po przejściu chłodnego frontu uległ zmianie kierunek adwekcji powietrza w całym kraju. Z północnego zachodu wprost z Arktyki napłynęło zimne i czyste powietrze.

Trajektoria wsteczna napływającego powietrza do Polski na trzech poziomach

pogoda powietrza arktyczne w Polsce prognoza pogody 30 marca - 5 kwietnia 2020

W Polsce odczuwamy dzisiaj 30.03 ochłodzenie. Ponadto miejscami popadał śnieg. W ciągu kolejnej doby 30/31 marca również miejscami rozwiną się przelotne opady śniegu, lokalnie może zagrzmieć.

W nocy w czasie rozpogodzeń będzie się systematycznie pojawiać mróz. Najbliższej nocy 30/31 marca temperatura spadnie do -8/-2 st. C. Lokalnie w rejonach podgórskich mróz będzie większy, jedynie nad samym morzem temperatura może być nieznacznie powyżej 0 st. C.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 5 dni

Pogoda zimne noce powietrze arktyczne w Polsce 30 marca - 5 kwietnia 2020

Kolejne noce również zapowiadają się przeważnie z ujemną temperaturą, aczkolwiek w ciągu dnia temperatura wraz z początkiem kwietnia będzie systematycznie rosnąć. Mimo to, mróz w nocy przejściowo z ograniczonym zasięgiem, będzie możliwy w różnych regionach kraju (szczególnie w południowej połowie) co najmniej do 5 kwietnia.

DobraPogoda24, SolarAOT


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!